Kultura

15. Lubuskie Zaduszki Jazzowe

Gubiński Dom Kultury zaprasza na 15. Lubuskie Zaduszki Jazzowe. Koncert planowayny jest na 11 listopada, o godz. 19.00. Kto tym razem oczaruje publiczność?
Siggy Davis to czarnoskóra, charyzmatyczna, ob­darzona potężnym głosem wokalistka pochodząca z Nowego Jorku. Przez lata występowała na deskach teatrów na Brodway’u (musicale: “Nunsense”, “Hair”, “Butterfinger’s Angel”, “The Life”), grała także w filmach Spike’a Lee oraz Briana de Palmy.
Puma Band w składzie:
Krzysztof „Puma” Piasecki to kompozytor, aranżer, pedagog-je­den z najwszechstronniejszych gita­rzystów polskiej sceny muzycznej, na której jest obecny od lat ’70. Nagrał pięć płyt autorskich. Laureat Międzynaro­dowego Konkursu Improwizacji Jazzowej w Katowicach. Stypendysta Berklee College of Music w Bostonie. W 1997r. Zdobył tytuł Najlepszego Gitarzysty Jazzowego pisma muzycznego „Gitara i Bas”. Jego koncerty cieszą się uznaniem zarówno w Polsce jak i zagrani­cą. Występował wspólnie na scenie między innymi z Mic­kiem Sternem, Dave Wecklem, Scottem Hendersonem, Den­nisem Chambersem, Bobem Malachem, Jeffem Berlinem, Hanną Banaszak, Krystyną Prońko, Grażyną Łobaszewską, Ewą Bem, Zbigniewem Wodeckim, Ryszardem Rynkowskim, Janem „Ptaszynem” Wróblewskim, Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Tomaszem Szukalskim, Lesz­kiem Możdżerem i in.
Stan Michalak kontrabasista, skrzypek, kompozytor. Jego muzyczne korzenie tkwią głęboko w tradycji europejskiej muzyki klasycznej, jazzu i szeroko pojmowanej kreatywnej improwizacji muzycznej.
Jacek Pelc polski muzyk jazzowy, ukończył klasę perkusji Państwowego Liceum Muzycznego w Bydgoszczy (1978), gdzie jego pedagogiem był Mirosław Żyta oraz Wydział Jazzu i Muzyki Rozrywkowej Akademii Muzycznej w Katowicach (1982). Jest jednym z najbardziej twórczych polskich jazzmanów. Współpracował m.in. z: Jarosławem Śmietaną, Zbigniewem Namysłowskim, Milanem Svobodą, Janem Ptaszynem Wróblewskim. Nagrał wiele płyt, w tym kilka autorskich. Znany jest jako aranżer i kompozytor.
Bilety w cenie: 40 PLN do nabycia w sekretariacie GDK oraz bezpośrednio przed koncertem.

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry