Społeczeństwo

Gubiński Sztab WOŚP zaprasza do współpracy i poszukuje wolontariuszy

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy znów zawita do Gubina. 29 stycznia 2023 roku odbędzie się 31. Finał, a zebrane pieniądze zostaną tym razem przeznaczone na walkę z sepsą. Chorobą, która jest zabójcą wielu pacjentów, zarówno dorosłych, jak i dzieci.

Szansą na uratowanie im życia, jest szybkie rozpoznanie i najnowocześniejszy sprzęt na świecie, który chce kupić Fundacja. Hasło 31. Finału brzmiŻyj zdrowo w zdrowym świecie”.

Szefem Gubińskiego Sztabu powstałego przy Gubińskim Domu Kultury został ponownie Marcin „Gwizdo” Gwizdalski, a jego zastępcą – Tomasz Selerski. Ponadto w Sztabie WOŚP Gubin znaleźli się: Sylwia Leszczyńska, Aleksander Urbaniak, Rafał Koszczyc, Alex Kucharski oraz młodzież szkolna – Zuzanna Czerniawska, Julia Ochota i Katarzyna Gancarz (Pracownia Orange w Gubinie i Młodzieżowa Grupa „Otwarte”). Grupa aktywistów już pracuje nad licznymi atrakcjami i niespodziankami, które trzymane są w ścisłej tajemnicy. Plan imprezy został tak skonstruowany, aby każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Jak każdego roku, Gubiński Sztab WOŚP działający w Gubińskim Domu Kultury zaprasza wszystkich chętnych do współpracy oraz do zapisywania się na listę wolontariuszy, którzy podejmą się zbierania środków finansowych w dniu Finału (kontakt w tej sprawie, tel. 726 800 122 lub 606 317 695), a także zwraca się z prośbą do ludzi wielkiego serca o każdą formę wsparcia 31. odsłony Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gubinie. Oczywiście wszystkie fundusze pozyskane podczas niedzielnej imprezy zostaną przekazane na konto Fundacji Jurka Owsiaka.

O tym, że gubiński Sztab WOŚP działa fantastycznie i robi nieprawdopodobne rzeczy nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Świadczy o tym zarówno rekord ostatniej zbiórki (200 000 zł) jak i fakt przyznania Sztabowi w Gubinie medalu 30-lecia Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zagrajcie razem z nami 29 stycznia 2023 roku w Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy! Czekamy na Was! – zachęca M. Gwizdalski.

W ostatnią niedzielę stycznia, na ulice polskich miast wyjdzie około 120 tys. wolontariuszy ze skarbonkami, ale już w grudniu ruszą różnego rodzaju formy zbiórek elektronicznych.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry