Aktualności miejskie

3 oferty na stadion!

Na początku lutego ogłoszono drugi przetarg na „Budowę wojewódzkiego centrum szkoleniowego lekkoatletyczno-piłkarskiego w Gubinie - I etap", czyli w skrócie modernizację stadionu miejskiego przy ul. Sikorskiego. Przypomnijmy, że nasz samorząd na to ważne zadanie pozyskał dofinansowanie w kwocie aż 15,5 miliona złotych.

Postępowanie trwało bardzo długo, ponieważ od zainteresowanych wykonawców wpływało wiele pytań dotyczących projektu. Ponadto zorganizowano wizje terenowe na obiekcie sportowym. Dzisiaj pewne jest to, że 2 kwietnia dokonano otwarcia ofert w przetargu, których wpłynęło 3, a najtańsza z nich wynosi poniżej 20.000.000 zł.

Jaki jest kolejny krok? Konieczna jest ocena wszystkich ofert, a także ich dokładna analiza pod każdym kątem – tak, żeby raz rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wyłonionym wykonawcą.

Przypomnijmy, że nowy, lekko zmodyfikowany projekt, zakłada sporo prac rozbiórkowych, bo od tego trzeba zacząć remont. Mowa chociażby o betonowych trybunach na skarpie od strony wschodniej i zachodniej terenu, nasypach, skarpach i wałach ziemnych, betonowych schodach, wiatach stadionowych oraz krawężnikach. Sama arena sportowa będzie składała się z części piłkarskiej i lekkoatletycznej. Miłośnicy „kopanej” mogą oczekiwać boiska z trawy naturalnej z rolki wraz z wyposażeniem, spełniające wymogi II ligi PZPN oraz montażu nowych wiat stadionowych: dwóch szesnastoosobowych dla zawodników rezerwowych, jednej czteroosobowej dla noszowych oraz  jednej trzyosobowej dla sędziów. Ponadto stworzone zostaną nowe trybuny z 974 miejscami siedzącymi. Pojawi się także sektor dla osób niepełnosprawnych, budynek dowodzenia oraz przeszklona wiata dla sędziego i spikera oraz tablica wyników.

Arena lekkoatletyczna ma składać się przede wszystkim z pełnowymiarowej, czterotorowej bieżni okrężnej o długości 400 m wraz z sześciotorową bieżnią do biegów sprinterskich na 100 m i 110 m przez płotki. Poza tym wybudowane zostaną skocznie: do skoku w dal, trójskoku, wzwyż oraz o tyczce; rzutnie do rzutów: oszczepem, kulą, dyskiem i młotem (wraz z klatką zabezpieczającą); a także rów z wodą do biegów z przeszkodami.

Dodajmy, że w ramach modernizacji na terenie stadionu wykonane zostaną także nowe nasadzenia, parkingi, chodniki, ciągi pieszo-jezdne, schody, ogrodzenia i cała niezbędna infrastruktura techniczna wraz z nagłośnieniem.

– Przyznam, że to moje wielkie marzenie, żeby udało się zrealizować to zadanie i wybudować nowoczesny stadion, na którym jako dziecko biegałem i grałem, stawiałem pierwsze kroki jako piłkarz – oznajmia burmistrz Bartłomiej Bartczak. – Najważniejsze, że po pierwszym negatywnym rozstrzygnięciu przetargu, udało nam się zapewnić przedłużenie promesy i ponownie ogłosić postępowanie. Jestem przekonany, że tym razem uda nam się wyłonić wykonawcę i może jeszcze w marcu podpiszemy umowę na modernizację. Dodam, że w II etapie zamierzamy złożyć wniosek o dofinansowanie budowy i remontów szatni, budynków klubowych – całego zaplecza socjalnego.

 

 

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry