Aktualności miejskie

7 maja 2022 r. – Dzień Europy w Euromieście Gubin-Guben!

Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej oraz Biura Parlamentu Europejskiego w Polsce i w Niemczech wybrały Euromiasto Guben-Gubin na miejsce obchodów Dnia Europy 2022.

Wspólnie z Państwem chcemy świętować Dzień Europy, który odbędzie się w sobotę, 7 maja 2022 roku. I to Państwo tym dniu powinni być w centrum uwagi, jako osoby na co dzień wcielające w życie idee europejskie.
 
A zatem serdecznie zapraszamy z własną historią europejską o Guben i Gubinie, o Lubuskiem czy Brandenburgii, o Polsce i Niemczech w Europie. Chętnie pomożemy, aby ta opowieść przybrała jak najatrakcyjniejszą formę dla uczestników wydarzenia. Europa ma być w tym dniu pełna żywych i pozytywnych emocji, dlatego Państwa europejskie opowieści snuć będziemy podczas jazdy diabelskim młynem, z którego jednocześnie będzie można podziwiać nasz euroregion.
 
Czy Państwa firma, stowarzyszenie lub instytucja czuje się szczególnie związana z Europą lub współpracą polsko-niemiecką? Czy zechcieliby by Państwo dać upust swojej kreatywności?
Będzie nam bardzo miło, jeśli dołączą Państwo do obchodów Dnia Europy 2022 i zaprezentują uczestnikom wydarzenia europejski kontekst Państwa działalności zawodowej czy też w innych sferach życia.
 
Mają Państwo niepowtarzalną okazję, by zostań patronem jednej z 26 gondoli i ożywić ją swoją osobistą historią europejską, historią Państwa firmy lub instytucji.  Udało się nam Państwa zainteresować? Jeśli tak, to zapraszamy na pierwsze spotkanie informacyjne w dniu 25.02.2022 roku o godzinie 11.00 do Sali Narad Urzędu Miejskiego w Gubinie (ul. Piastowska 24, 66-620 Gubin).
 
Jeśli chcieliby Państwo zaznaczyć swoją obecność w inny sposób lub mają inne propozycje i sugestie, prosimy o taką informację!  Prosimy o potwierdzenie chęci udziału w spotkaniu drogą mailową na adres pani Joanny Kwiecień kwiecien@gubin.pl (Urząd Miejski w Gubinie).
 
Z wyrazami szacunku
Jacek Wasik, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej we Wrocławiu
Jörg Wojahn, dyrektor Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Niemczech
Leszek Gaś, dyrektor Biura Parlamentu Europejskiego we Wrocławiu
Georg Pfeiffer, dyrektor Biura Parlamentu Europejskiego w Niemczech
Bartłomiej Bartczak, burmistrz Miasta Gubin
Fred Mahro, burmistrz Miasta Guben

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry