Aktualności miejskie

8 maja to niezwykle ważna data w historii

Wczoraj (08.05), pod Pomnikiem Wdzięczności, który znajduje się w Parku imienia 5 Dywizji, odbyły się uroczystości miejskie i złożenie kwiatów, związane z 78. rocznicą zakończenia II Wojny Światowej.

Całość rozpoczęto od odśpiewania „Mazurka Dąbrowskiego”. Następnie burmistrz Gubina Bartłomiej Bartczak wygłosił przemówienie. – Pamiętajmy, że poza tragicznymi stratami ludności, poza stratami majątkowymi, druga wojna światowa była szokiem moralnym. Z całą ostrością pokazała do czego zdolny może być człowiek wobec drugiego człowieka, do jakich działań, do jakiego bestialstwa, do jakiego okrucieństwa. Niedawno takie zdarzenia miały charakter historyczny, niestety, dzisiaj od ponad roku, na naszych oczach to okrucieństwo dzieje się u naszego sąsiada w Ukrainie, która walczy o swoją wolność i niepodległość – stwierdził.

Po tych słowach wszyscy zgromadzeni pod Pomnikiem byli świadkami wręczenia medali pamiątkowych za zasługi dla Związku Kombatantów Rzeczypospolitej Polskiej i Byłych Więźniów Politycznych, które przekazał pułkownik Tadeusz Dziewierski. Następnie rozpoczęło się składanie kwiatów. Tym samym oddano hołd tym, którzy walczyli w obronie niepodległości naszego kraju. Wśród delegacji można było zobaczyć przedstawicieli: samorządu miasta Gubina, lokalnych stowarzyszeń, służb mundurowych i miejskich jednostek oświatowych.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry