Na sygnale

Będąc po służbie, zatrzymała złodzieja

Dzielnicowa młodszy aspirant Marta Bronicka będąc po służbie, zatrzymała mężczyznę podejrzanego o kradzież sklepową. Sytuacja miała miejsce w poniedziałek (8.01) na parkingu sklepowym w Gubinie.

Asp. Marta Bronicka wybrała się na zakupy. Gdy szła odstawić wózek sklepowy, zauważyła jak z budynku wybiega znany jej mężczyzna, który pod kurtką chował rzeczy. Podeszła do niego, a po przedstawieniu się nakazała wyciągnięcie towaru. Gdy usłyszał że ma oddać rzeczy, usiłował uciec i odepchnął ją. Marta natychmiast zareagowała, zatrzymując go. Mężczyzna ukradł kawę o wartości 230 złotych. Dzielnicowa obezwładniła mężczyznę, powalając go na ziemię. Po przybyciu pełniących służbę policjantów, został on doprowadzony do komisariatu, natomiast Marta otrzymała pomoc medyczną, której udzieliła jej wezwana na miejsce załoga pogotowia ratunkowego. Doznała złamania palca – mówi komisarz Justyna Kulka, z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrz.

35-latek dwa dni wcześniej został zatrzymany przez gubińskich policjantów, jak prowadził, chwilę wcześniej skradziony rower wartości 5 tys. zł. Od października ubiegłego roku wielokrotnie dokonywał kradzieży sklepowych na terenie Gubina o łącznej wartości ponad 10 tys. zł. Doprowadzony do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim usłyszał dziewięć zarzutów. Sąd, po rozpoznaniu sprawy, przychylił się do wniosku i zastosował wobec mężczyzny trzymiesięczny areszt. Teraz grozi mu od roku do 15 lat pozbawienia wolności.

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry