Aktualności miejskie

Będziemy świętować Dzień Europy

W połowie grudnia nasze miasto odwiedzili unijni urzędnicy, czyli Jörg Wojahn - szef Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Berlinie oraz Jacek Wasik - Dyrektor Przedstawicielstwa Regionalnego Komisji Europejskiej we Wrocławiu. Jaki był cel ich wizyty? Ustalenie z włodarzami dwumiasta Gubin-Guben możliwości zorganizowania wyjątkowej imprezy, czyli Dnia Europy!

– Dzień Europy to święto, które obchodzone jest 9 maja w państwach Unii Europejskiej – tłumaczy J. Wojahn. – Data ta jest oficjalnym symbolem Unii i został ustanowiony w rocznicę przedstawienia planu utworzenia Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali przez Roberta Schumana 9 maja 1950 r.

Na spotkaniu z burmistrzem Bartłomiejem Bartczakiem oraz Carstenem Jacobem – dyrektorem biura Euroregionu Sprewa-Nysa-Bóbr w Guben rozmawiano o szczegółach organizacji w Gubinie i Guben tego przedsięwzięcia. Taki festyn, z wieloma atrakcjami, miałby się odbyć na Wyspie Teatralnej na początku maja.

– Wierzę w to, że najlepszym miejscem na Dzień Europy jest właśnie Euromiasto Gubin-Guben. To polsko-niemieckie miasto ogromnie zmieniło się dzięki projektom, na które pozyskaliśmy środki unijne – komentuje burmistrz Bartczak. – Właśnie w ten sposób zintegrowaliśmy ze sobą mieszkańców dwóch miast i tutaj realizujemy najważniejsze wartości Unii Europejskiej.

 

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry