Sport

Biegli bez granic

W niedzielę (21.05), kilkuset uczestników pojawiło się na atestowanej przez PZLA trasie IX Biegu bez Granic. Organizatorzy wydarzenia: Miasto Gubin, MLLKS BiegamBoLubię Gubin oraz Miasto Guben. Impreza była doskonałym połączeniem dobrej zabawy i aktywnego spędzenia wolnego czasu.

Na starcie pojawili się zawodnicy między innymi z Gubina, Krosna Odrzańskiego, Żagania, Nowej Soli, Międzyrzecza, Sulechowa, Zielonej Góry, Nowogrodu Bobrzańskiego, Świebodzina, Lubska, Poznania, Szprotawy, Bobrowic, Kożuchowa, Głogowa, Maszewa, Brodów, Torzymia i Gorzowa Wlkp. Oprócz samego biegu, organizatorzy przewidzieli inne atrakcje, przede wszystkim wizytę gościa specjalnego, czyli Anny Jesień – olimpijki, rekordzistki Polski, specjalizującej się w biegu na 400 m przez płotki. Znana lekkoatletka sprawiła dużo radości najmłodszym uczestnikom biegu, którzy tłumnie stawili się ze swoimi rodzicami, aby pokonać dystans około 500 metrów. Każde dziecko zostało obdarowane na mecie pamiątkowym medalem. Po przerwie technicznej i rozgrzewce, wystartował bieg główny. Trasa liczyła 10 kilometrów (dwie pętle po 5 km) i przebiegała ulicami Gubina i Guben.

W klasyfikacji generalnej wygrał Aleksander Wostal, drugi był Jacek Stadnik, a trzeci Adam Marysiak. Wśród kobiet najlepsza okazała się Sandra Nowak.

Pełne wyniki dostępne są tutaj

Fotorelację z wydarzenia można zobaczyć na naszym profilu Facebookowym.

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry