Kultura

Ciekawa propozycja dla szkół

W dniach 3 – 5 października 2022 Miejska Biblioteka Publiczna w Gubinie ma możliwość wyświetlenia filmu “Biuro detektywistyczne Lassego i Mai. Pierwsza tajemnica”.
Film, produkcji szwedzkiej, trwa 90 minut. Projekcja dostępna jest w dwóch wersjach językowych: z polskim dubbingiem i ukraińskim lektorem. Oferta jest przeznaczona wyłącznie dla grup zorganizowanych. Zainteresowane szkoły w/w filmem proszone są o kontakt z MBP w Gubinie:
Email : mbpgubin@wp.pl
Telefon: 68 453 26 79 (Oddział dla Dzieci – Agnieszka Maternik)
Opis filmu: Pierwsze zlecenie dla Biura Detektywistycznego Lassego i Mai! Przed rozpoczęciem ważnego konkursu, w szkole w Valleby, znika cenna nagroda. Czy dzieciom uda się ją odnaleźć?
Bohaterowie popularnej serii filmów otrzymują pierwsze poważne zlecenie. Konkurs Hammarabi ma szansę stać się wielkim wydarzeniem w szkole w Valleby. Nagrodą jest starożytna księga, w której spisano zasady rozwiązywania sporów. Tuż przed rozpoczęciem konkursu książka znika w tajemniczych okolicznościach. Bez niej konkurs nie może się odbyć! Uczniowie szykowaliby się na próżno, a w dodatku szkoła straciłaby swój prestiż. Od początku zaangażowani w sprawę Lasse i Maja podejmują próbę odnalezienia zguby. Energiczna i przebojowa dziewczynka jest zupełnym przeciwieństwem nieśmiałego Lassego. Czy dzieci dojdą po nitce do kłębka do finału sprawy i jak w rozwiązaniu zagadki pomoże im biała gołębica? Przebojowy wstęp do popularnej serii filmów o przygodach małych detektywów.

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry