Społeczeństwo

Cel: pokonać tętniaka. Ruszyła akcja pomocy dla pani Agnieszki.

Życie bywa przewrotne i w najmniej oczekiwanym momencie potrafi przykro zaskoczyć. Przekonała się o tym pani Agnieszka i jej rodzina. Trzeba jednak walczyć z przeciwnościami losu i stawić czoła nawet najgroźniejszej chorobie. Pani Agnieszce, w zrealizowaniu celu, czyli powrotu do zdrowia, może pomóc każdy z nas. Ale po kolei.

Agnieszka Malec to pogodna i spełniona kobieta. Od 30 lat tworzy szczęśliwy związek z Andrzejem, z którym wspólnie wychowali córkę Kingę. Żyli spokojnie, nie mając świadomości, że życie pani Agnieszki jest zagrożone. O problemach ze zdrowiem dowiedziała się niedawno, w momencie gdy była w gorszej kondycji psychicznej. Lekarze odkryli w jej głowie tętniaka, który nigdy wcześniej nie dawał znaku o swoim istnieniu. Zapadła decyzja, aby nie wykonywać operacji.

Rodzina pani Agnieszki ufała, że to dobra decyzja i starała się żyć normalnie. Niestety, nadszedł feralny dzień 9 kwietnia. Pani Agnieszka szykowała się na wielkanocne spotkanie z rodziną. W pewnym momencie bardzo źle się poczuła. Konieczny był transport śmigłowcem Lotniczego Pogotowia Ratunkowego do szpitala w Zielonej Górze. Tam przeprowadzono operację ratującą kobiecie życie. Ponad dwa miesiące przebywała w śpiączce. W maju, dość nieoczekiwanie, wybudziła się. Na dodatek w dobrej kondycji, jak na swoją sytuację.

Radość nie trwała jednak długo, ponieważ po zaledwie trzech dniach stan pani Agnieszki znacznie się pogorszył. Otwierała jedynie oczy. Obecnie nie ma z nią większego kontaktu. Na szczęście stan jest stabilny, ale dopóki nie wróci z nią kontakt, kolejne zabiegi mogą tylko pogorszyć sytuację. Obecnie przebywa na oddziale śpiączkowym, utrzymuje się u niej czterokończynowy paraliż i znikomy kontakt.

Rodzina i przyjaciele pani Agnieszki nie załamują rąk. Zbierają środki na jej rehabilitację i dalsze leczenie, aby znów mogła wrócić do normalnego życia i w pełni się nim cieszyć. W jaki sposób można pomóc?

Opcji jest kilka, np. wpłacając pieniądze na konto: Fundacja Votum, ul. Wyścigowa 56 i, 53-012 Wrocław, 32 1500 1067 1210 6008 3182 0000, tytuł: Agnieszka Malec. Ponadto ruszyła zbiórka pieniędzy na stronie siepomaga.pl. Inną formą wsparcia jest podarowanie 1,5 % Organizacji Pożytku Publicznego Fundacji Votum: KRS 0000 272 272, cel szczegółowy: Agnieszka Malec.

Na wspaniały pomysł wpadli przyjaciele pani Agnieszki, którzy postanowili zorganizować kiermasz ze słodkościami. Odbędzie się on w sobotę (21.10), między godziną 9.30, a 14.00 w Galerii “Ratusz” Gubińskiego Domu Kultury. Poszukiwane są chętne osoby do pieczenia ciast, ciasteczek, babeczek, deserków, itp. Mile widziane są również fanty. Zainteresowane osoby proszone są o kontakt za pośrednictwem messengera – Sylwia Go (Administrator grupy Ekipa Ziemka pomaga innym) lub Agnieszką Maternik.

 

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry