Społeczeństwo

Cel? Pomagać i działać na rzecz społeczności lokalnej

Aleksandra Rodak z grupy „Otwarte” i Pracowni Orange przy Gubińskim Domu Kultury została certyfikowaną młodzieżową liderką programu „Równać Szanse”. Tym samym, po Darii Raszyk i Wiktorii Żurko, powiększyła grono młodych gubinianek, które dostąpiły tego zaszczytu.

Aleksandra została wybrana spośród kilkudziesięciu kandydatów z całej Polski i na początku lipca dostała zaproszenie na Letnią Szkołę Młodzieżowych Liderów „Równać Szanse” w Warszawie. Podobnie jak 23 innych młodych i ambitnych aktywistek oraz aktywistów społecznych z różnych zakątków kraju.

Tydzień spędzony w stolicy zaowocował nie tylko certyfikatem. Przez te kilka dni Ola podniosła swoje kwalifikacje w zakresie działania w grupie, odkryła nowe ścieżki rozwoju i poszerzyła kompetencje liderskie, dzięki – jak sama mówi – wspaniałym trenerom prowadzącym warsztaty.

Był również czas na relaks, integrację z rówieśnikami oraz świetną zabawę. Wystawa w „Zachęcie”, kino, kręgle, bale to tylko nie które formy spędzania wolnego czasu wraz z pozostałymi młodzieżowymi liderami z całej polski. Niesamowite wrażenie pozostawiła przede wszystkim ważna i poruszająca wizyta w warszawskim Centrum Społeczności Romskiej, prowadzonym przez Fundację „W Stronę Dialogu”.

– Dzięki Letniej Szkole Młodzieżowych Liderów „Równać Szanse”, a w zasadzie ludziom, którym tam poznałam, jeszcze bardziej upewniłam się, że to co chcę w życiu robić, to pomagać i działać na rzecz społeczności lokalnej – mówi zadowolona A. Rodak – nowa Młodzieżowa Liderka z Gubina.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry