Na sygnale

Chciał przejechać policjanta i staranował radiowóz

Policjanci z Gubina zatrzymali po pościgu 27-letniego kierowcę fiata ducato, który w trakcie ucieczki chciał rozjechać funkcjonariusza oraz zepchnąć radiowóz z drogi.

W sobotę (18.12) do dyżurnego z gubińskiego komisariatu trafiła informacja, że w rejonie przejścia granicznego w Żytowaniu może znajdować się skradziony w Niemczech pojazd. Wysłany został patrol interwencyjny, który znalazł w komplecie leśnym w rejonie Chlebowa pojazd fiat ducato, którego kierowca na widok radiowozu zaczął uciekać. – Po chwili kierujący zatrzymał się, a gdy policjanci dobiegli do auta, ten gwałtownie zaczął cofać, chcąc przejechać policjanta. Policjanci zmuszeni byli do wykorzystania broni służbowej. Mimo uszkodzonych kół, kierowca ruszył i zaczął uciekać w kierunku Wałowic. Do pościgu dołączył drugi patrol, który powiadomiony o drodze ucieczki w pewnym momencie zrównał się z uciekającym autem. Kierujący widząc to, uderzył w bok radiowozu i zaczął gwałtownie spychać go z drogi. Policjant wykorzystał pojazd służbowy jako środek przymusu bezpośredniego i zmusił mężczyznę do zatrzymania się. Po chwili zarówno kierowca, jak i pasażerka byli w rękach funkcjonariuszy. Po zatrzymaniu zostali doprowadzeni do komisariatu Policji w Gubinie – relacjonuje podkomisarz Justyna Kulka, z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Odzyskany pojazd wartości ponad 92 tysięcy złotych został zabezpieczony na policyjnym parkingu. Podczas przesłuchania 28-letnia kobieta i 27-letni mężczyzna usłyszeli zarzut kradzieży z włamaniem z terenu Niemiec pojazdu marki Fiat Ducato. Za ten czyn mężczyzna będzie odpowiadał w warunkach recydywy. Ponadto usłyszał zarzuty niezatrzymania się do kontroli drogowej oraz dwa zarzuty czynnej napaści na funkcjonariuszy. – W poniedziałek (20.12) oboje zostali doprowadzeni do Prokuratury Rejonowej w Krośnie Odrzańskim. Sędzia zdecydował o trzymiesięcznym areszcie wobec 27-latka. Grozi mu nawet 15 lat pozbawienia wolności – dodaje rzecznik prasowy krośnieńskiej policji.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry