Na sygnale

Chwila nieuwagi może nas drogo kosztować

Opady śniegu i deszczu połączone z niskimi temperaturami powietrza sprawiają, że na drogach jest bardzo ślisko. Jazda w takich warunkach nie należy do łatwych.

Każdy gwałtowny manewr, chwila nieuwagi, a przede wszystkim niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze mogą doprowadzić do utarty kontroli nad pojazdem, a w konsekwencji stanowić zagrożenie dla życia i zdrowia. Jak w zimowych warunkach nie trudno o wypadek, przekonała się kierująca bmw.

W niedzielę (26.12) na drodze krajowej numer 32, w Połupina, doszło do wypadku drogowego. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierująca osobówką nie dostosowała prędkości pojazdu do warunków panujących na drodze, skutkiem czego straciła panowanie nad autem, zjechała z jezdni i uderzyła w przydrożne drzewo. Samochodem podróżowały cztery osoby, w tym dwoje małych dzieci. Dwuletnie dziecko z podejrzeniem złamania nogi przetransportowane zostało do szpitala w Zielonej Górze, natomiast 27-latek trafił do szpitala w Krośnie Odrzańskim, skąd po przeprowadzonych badaniach został zwolniony do domu – informuje podkomisarz Justyna Kulka, z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Pamiętajmy między innymi o zadbaniu o oczyszczenie pojazdu ze śniegu. Spadający śnieg z samochodu zagraża nie tylko innym kierowcom, ale także nam, zwłaszcza wtedy, gdy osunie się na przednią szybę, utrudniając w ten sposób widoczność.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry