Społeczeństwo

Co tym razem ciekawego przygotował gubiński sztab?

Za równo miesiąc (30.01) odbędzie się 30. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Tym razem pieniądze będą zbierane na zapewnienie najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Co ciekawego szykuje gubiński sztab?

Przypomnijmy, że w jego skład weszli: Marcin Gwizdalski (szef), Kamil Kuśnierek (zastępca), Aleksander Urbaniak (Stowarzyszenie Ludzi Aktywnych), Sylwia Leszczyńska, Daria Raszyk, Tomasz Selerski, Jakub Brzeziński oraz młodzież szkolna – Wiktoria Żurko i Zuzanna Czerniawska (Pracownia Orange w Gubinie i Młodzieżowa Grupa „Otwarte”). Są to osoby od lat działające na rzecz WOŚP-u. Działający w GDK Sztab skupia ludzi zarówno już doświadczonych życiowo, jak i młodzież, która wnosi świeży podmuch i sporą energię. Są w nim jak zwykle także przedstawiciele gminy Gubin.

Mówi M. Gwizdalski: Jak co roku staramy się, aby nasz Finał był jeszcze lepszy i bardziej atrakcyjny, niż w poprzednich latach. Z roku na rok podtrzymujemy progres i powoli hala sportowa przy ulicy Krakowskiej robi się dla nas za mała. Planujemy stworzyć jeszcze większe show z bardziej przyciągającymi atrakcjami. Zjadą się do nas artyści niemal z całej Polski: Katowice, Rzeszów, Warszawa, Gdańsk, itp. Będą topowi finaliści “Mam Talent”. Przeniesiemy się również między innymi do Brazylii pełnej samby. Ultrafiolet show, fire show, akrobatka, kuglarstwo, pokazy taneczne i muzyczne, szalone wyścigi rowerowe, występy najmłodszych pociech w miasta i gminy Gubin – to tylko kilka z wielu atrakcji scenicznych. A przecież będzie jeszcze uruchomiony sektor interaktywny dla rodzin z dziećmi pełen magii i niesamowitych zabaw. To wszystko będzie się dziać na hali ZSLiT. Przed nią natomiast stoiska gastronomiczne z urozmaiconym menu, foodtrucki, swojskie wyroby, ciasta własnej roboty, torty, galaretki, owoce, posiłki wegańskie i czego dusza zabraknie. Wszystko podane w ekologicznych pojemnikach.

Jak zapewniają przedstawiciele sztabu, podczas finału nie zabraknie również stoisk z licznymi ciekawymi fantami. Każdy znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego, ponieważ lokalni przedsiębiorcy są nad wyraz hojni i w tym roku! Na licytacjach też jak zwykle “grubo”. Królować będą vouchery na wypoczynek w górach lub nad morzem, pakiety spa i odnowy biologicznej, meble, karnety na usługi budowlane, akcesoria WOŚP, itd.

Cały czas posługuję się terminem “będą, będzie”, chociaż nikt nie jest w stanie przewidzieć jak pod koniec stycznia będzie wyglądała sytuacja pandemiczna i do jakich obostrzeń będziemy musieli się dostosować – dodaje M. Gwizdalski, deklarując jednocześnie: Jesteśmy przygotowani na każdą sytuację. Bez względu na wszystko 30. Finał będzie miał miejsce również w sieci za pomocą streamingu. Całe show oraz licytacje będzie można zobaczyć na żywo bez wychodzenia z domu. Mało tego, myślę, że tutaj możemy odsłonić rąbek tajemnicy. Jesteśmy przygotowani na wersję taką, że show odbywa się w hali bez publiczności, a ta ogląda pokazy na dużym telebimie w przestrzeni miejskiej. Wprowadziliśmy XXI wiek do naszego Finału WOŚP poprzez wdrożenie wysoko zaawansowanej technologii cyfrowej. Prace przygotowawcze trwają. Sztab jest niesamowicie zaangażowany, tak jakby każdy chciał pobicia rekordu z zeszłego roku (158 tys. zł). Ale naszym celem jest po prostu zadbanie o zdrowie dzieci, które będą korzystały ze sprzętu medycznego zakupionego przez Fundację WOŚP. W organizacji i przygotowaniach wspierają nas młodzi wolontariusze z grupy “OTWARTE” i nie tylko. Do naszej społeczności włączają się lokalne stowarzyszenia, drobni przedsiębiorcy, zwykli-niezwykli obywatele, bardzo majętne firmy, niemal wszyscy. To jest coś absolutnie nieprawdopodobnego!

A co z wolontariuszami? Jak zawsze ruszą w miasto od samego rana w niedzielę, w dniu Finału. Liczba wolontariuszy zgłoszonych to niemal 100 osób. Spośród nich wybrano 80, ponieważ tylu jest przypisanych na Sztab w Gubinie. Świetni, uśmiechnięci i skuteczni wolontariusze to połowa sukcesu zbiórki.

Więcej bieżących informacji można znaleźć na fanpage`u na Facebooku oraz www.wospgubin.pl 

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry