Społeczeństwo

Coraz bliżej do “Wiosny nad Nysą”. Ulicami Gubina przejdzie barwny korowód.

Tegoroczne miejskie święto odbędzie się w dniach 2-4 czerwca. Gwiazdami muzycznymi będą: Arka Noego, Piękni i Młodzi oraz Jary Oddział Zamknięty. Pojawi się jarmark, wesołe miasteczko oraz barwny korowód. Co jeszcze warto wiedzieć o 60.”Wiośnie nad Nysą”?

Jak informuje dyrektor GDK, Andrzej Winiszewski, głównym centrum wydarzeń będą dwa miejsca. Na Placu im. św. Jana Pawła II (koło Fary) stanie główna scena, a obok będzie funkcjonował jarmark. Drugą ważną lokalizacją będzie Wyspa Teatralna. Z kolei na terenach przy ulicy 3-go Maja pojawią się karuzele oraz wesołe miasteczko.

W piątek (02.06) na głównej scenie koło domu kultury wystąpi zespół Arka Noego, wykonujący piosenki o tematyce religijnej. Dzień później publiczności zaprezentuje się jeden z najbardziej popularnych w naszym kraju zespołów disco – Piękni i Młodzi. Przewidziane są także występy cover bandów. Z kolei w niedzielę (04.06) gratka dla fanów rocka. Zagra bowiem zespół Jary Oddział Zamknięty. Kapela składa się z byłych muzyków zespołu Oddział Zamknięty oraz formacji Jary Band.

Na Wyspie Teatralnej w sobotę (03.06) zaprezentują się dzieci z miejskich szkół oraz przedszkoli. W niedzielę ulicami Gubina przejdzie barwny korowód. Miejscem zbiórki będzie ulica Dąbrowskiego. Trasa przebiegnie ulicami: Dąbrowskiego – Słowackiego (obok dawnego banku), 3-Maja (koło baszty), Roosevelta i zakończenie na Wyspie Teatralnej. W korowodzie wezmą udział szkoły, przedszkola, kluby, stowarzyszenia oraz różnego rodzaju instytucje.

Dodamy, że Wiosna nad Nysą w sąsiednim Guben odbędzie się w tym samym terminie, co u nas. Warto także wspomnieć, że cały tydzień, poprzedzający Wiosnę nad Nysą, będzie obfitował w różne atrakcje. W Dniu Dziecka (01.06) o godz. 17:00 na Wyspie Teatralnej zostanie przygotowany program artystyczny oraz wesołe miasteczko, łącznie z dmuchanymi zamkami. Z kolei od poniedziałku (29.05) będzie można brać udział w grze terenowej dla rodzin z dziećmi. Przewidziano nagrody finansowe. Wkrótce ruszy nabór do tej zabawy.

O kolejnych szczegółach dotyczących tegorocznej “Wiosny nad Nysą” będziemy informować w kolejnych wydaniach “Wiadomościach Gubińskich”.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry