Społeczeństwo

Cyfrowy cmentarz w Gubinie. O co dokładnie chodzi?

W dobie wszechobecnej dostępności Internetu, aplikacji ułatwiających mnóstwo czynności i cyfryzacji wielu dziedzin życia, nie dziwi fakt, że taki krok w nowoczesność robią także zarządcy nekropolii. Podobną decyzję podjęto także w naszym mieście.

Od kilku tygodni w Gubinie funkcjonuje kompleksowe elektroniczne oprogramowanie dla administracji cmentarzy z modułem zdalnej obsługi mieszkańców. O czym dokładnie mowa? Firma, która obsługuje ponad 1500 nekropolii w całym kraju, przeprowadziła spis z natury, opracowała interaktywną mapę cmentarza, połączyła bazę osób pochowanych z możliwością nawigacji do określonego miejsca pochówku oraz wprowadziła program administracyjno-księgowego dla zarządcy. Przede wszystkim, co najważniejsze dla mieszkańców, uruchomiona została platforma GROBONET.PRO. Dzięki tej aplikacji możliwe jest odnalezienie grobu konkretnej pochowanej osoby, uregulowanie płatności za przedłużenie ważności grobu i skontaktowanie się z administratorem cmentarza. Ponadto możemy znaleźć tam szczegółową mapę nekropolii, sprawdzić listę osób ostatnio pochowanych i odczytać rocznice śmierci i urodzin naszych bliskich.

To też ogromne ułatwienie dla zarządcy, który w łatwy sposób wygeneruje raporty na temat opłaconych miejsc pochówku, ekshumacji, itp. Takie dane zdecydowanie poprawią administrowanie w zakresie sprzedaży i rezerwacji grobów.

Wszyscy zainteresowani mogą sprawdzić funkcjonalność systemu oraz opisanych przez nas opcji pod adresem www.gubin.grobonet.com.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry