Na sygnale

Czujni seniorzy nie dali się oszukać

Wczoraj w powiecie krośnieńskim miały miejsce kolejne próby oszukania seniorów sposobem „na wypadek”. W jednym z przedstawionych zdarzeń, miało dojść do wypadku z udziałem córki mieszkanki powiatu, w którym zginęła kobieta w ciąży.

Kaucja za zwolnienie córki wynosiła 650 tysięcy złotych. – Na szczęście seniorka zorientowała się, że to oszustwo i nie dała się okraść. Tak samo zareagowali inni mieszkańcy i próby oszustwa zakończyły się niepowodzeniem przestępców. Bądźmy czujni, weryfikujmy usłyszaną historię i rozmawiajmy na ten temat z bliskimi. Świadomy senior, to bezpieczny senior – mówi komisarz Justyna Kulka, z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Policjanci od wielu lat prowadzą szeroko zakrojoną kampanię informacyjną i przestrzegającą seniorów przed tego typu zagrożeniami. W komunikatach medialnych oraz w trakcie spotkań omawiają sposoby działania przestępców oraz metody zabezpieczania się przed nimi. Pamiętaj, że przedstawionych historii może być wiele, ważne jest jednak by NIGDY nie działać pod wpływem emocji i ZAWSZE je weryfikować. Istotne jest również to, byśmy rozmawiali na ten temat z rodziną i znajomymi. Im większa będzie nasza świadomość, tym więcej będzie niepowodzeń przestępców.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry