Aktualności miejskie

Darmowe szczepienia przeciw grypie

Wszystkie osoby, które ukończyły 18 lat, od 23 listopada mogą skorzystać z darmowych szczepień przeciw grypie. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień.
Do tej pory uprawnieni do bezpłatnych szczepionek byli m.in. medycy, farmaceuci, nauczyciele, żołnierze czy seniorzy. Prawo to od 23 listopada będą miały wszystkie osoby dorosłe, co jest szczególnie ważne w czasie trwającej czwartej fali pandemii COVID-19.
Osoby, które chcą skorzystać z bezpłatnego szczepienia, nie muszą mieć recepty na szczepionkę. Wystarczy, że zgłoszą się do wybranego punktu szczepień i umówią termin. Mapa ponad 3000 punktów, w których można wykonać szczepienie przeciw grypie, znajduje się na stronie: https://pacjent.gov.pl/aktualnosc/szczepienia-na-grype.
W Gubinie na szczepienie można się zapisać w Ośrodku Terapii GRUNWALD Stanisław Bojkowski, tel. 68 451 0000.
Na szczepienie powinny się zgłaszać osoby bez objawów ostrej infekcji i wysokiej gorączki. Nie trzeba robić przerwy pomiędzy szczepieniami np. przeciw COVID-19 i przeciw grypie. Szczepienia będą wykonywane do wyczerpania rezerwy lub do 31 marca 2022 r.
Podstawowym zadaniem szczepionki przeciwko grypie jest wzmocnienie odporności na zakażenie wirusem grypy. Szczepienia są skuteczną metodą zapobiegania zachorowaniom na tę chorobę oraz powikłaniom i zgonom.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry