Na sygnale

Demontował auto skradzione w Niemczech

Kryminalni z Gubina zatrzymali na gorącym uczynku 39-latka, który w budynku warsztatowym demontował kradzione w Niemczech Audi A5.

W środę (7.09) do kryminalnych z Komisariatu Policji w Gubinie dotarła (poprzez Polsko-Niemieckie Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku) informacja o pojeździe marki Audi A5, którego kradzież zgłoszono na terenie Niemiec.

Jak wynikało z ustaleń, samochód wartości ponad 155 tysięcy złotych miał znajdować się w Gubinie. Początkowo informacja nie potwierdzała się, jednak po kilku godzinach zaangażowanie funkcjonariuszy w odnalezienie auta przyniosło efekty. Policjanci po wejściu na teren posesji, w budynku warsztatowym zastali mężczyznę w trakcie demontażu kradzionego pojazdu. Po chwili do garażu wszedł drugi mężczyzna. Obaj zostali zatrzymani do wyjaśnienia. Na miejsce wezwano grupę dochodzeniowo–śledczą, wraz technikiem kryminalistyki, który zabezpieczał ślady. Ponadto kryminalni w toku dalszych czynności w miejscu zamieszkania jednego z nich, ujawnili uprawę krzewów konopi innych niż włókniste, które zabezpieczyli. Podczas przesłuchania, 39 i 40-latek usłyszeli zarzut paserstwa, a starszy z nich dodatkowo uprawę krzewów – informuje komisarz Justyna Kulka, z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim

39-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat . A za nielegalną uprawę konopi ustawodawca przewidział karę pozbawienia wolności do 3 lat.

 

 

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry