Kultura

Duża dawka humoru podczas Wyspy Literackiej

„Wyspa Literacka” na stałe już wkomponowała się w kulturalną mapę Gubina.  Ze względu na warunki pogodowe w tym roku została przeniesiona do sali widowiskowej Gubińskiego Domu Kultury.
W ostatnią niedzielę sierpnia, o godzinie 16.00 przed zgromadzoną publicznością jako pierwszy swoją poezję zaprezentował Aleksander Bohatkiewicz przy akompaniamencie muzycznym Szymona Patrzykąta. Następnie najmłodszy gość imprezy – Kalina Markowska recytowała własne wiersze.
O swoich książkach opowiedziała związana z Gubinem Hanna Bilińska – Stecyszyn. Pani Hanna piszę powieści obyczajowe. Promocja najnowszej książki odbędzie się jesienią w gubińskiej bibliotece.
Wszyscy zgromadzeni mogli podziwiać wystawę obrazów namalowanych przez Jadwigę Polewską, oraz artystyczną twórczość Katarzyny Polewskiej.
Po godzinie 17.00 na scenie pojawił się gość specjalny, czyli Krzysztof Skiba – muzyk, tekściarz, satyryk, felietonista, konferansjer. Postać wszechstronnie rozrywkowa. Skiba znany z satyrycznego komentowania bieżącej sytuacji społecznej i politycznej w Polsce rozbawił gubińską publiczność półtoragodzinną dawką humoru. Krzysztof Skiba jest również autorem książek. Do Gubina przywiózł dwie: “Skiba ciągle na wolności. Autobiografia łobuza” i “Polska bez gaci”. Książki można było kupić. Ich autor chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Zakończenie wieczoru uświetnił swoim występem zespół Trupięgi, czyli muzyczna interpretacja poezji Bolesława Leśmiana.
Tradycją Wyspy Literackiej jest, że każdy z zaproszonych gości sadzi drzewo. Krzysztof Skiba po zakończonym spotkaniu posadził piękny klon na Wyspie Teatralnej.
Tekst i zdjęcie: Agnieszka Maternik (MBP)

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry