Aktualności miejskie

Europark coraz bliżej

Na ukończeniu są prace mające na celu rewitalizację parku w centrum miasta.

W ostatnich dniach jesteśmy świadkami ustawiania ławek, elementów infrastruktury dla dzieci, nasadzeń roślin oraz prac wykończeniowych. Co należy wiedzieć o inwestycji?

Od razu chcemy zaznaczyć, że teren zielony nie został „wybetonowany”, a pojawia się wiele takich opinii. Zgodnie z projektem, według którego realizowane jest przedsięwzięcie, ciągi komunikacyjne są wykonane z nawierzchni mineralnej w szarym kolorze, który mylnie kojarzy się ze wspomnianym betonem.

Jeśli chodzi o roślinność, która pojawi się w Europarku, to będziemy mogli obserwować rosnące tam nowe drzewa, krzewy, byliny, trawy ozdobne i kwitnące rośliny cebulowe. Oczywiście, żeby otrzymać pełen efekt nasadzeń potrzeba czasu, gdyż wszystko musi się właściwie ukorzenić.

Najważniejsze, że oprócz takiej infrastruktury jak: ławki (z możliwością podładowania sprzętu elektronicznego), kosze na śmieci, psie pakiety, stoliki z siedziskami, stoliki do gry w szachy, elementy zabawowe (trampolina, bujak żyrafa i bujak wąż, budki lęgowe dla ptaków i wiewiórek, domek dla owadów i budka dla trzmieli) pojawi się także wyczekiwana fontanna.

Wiele wskazuje na to, że za około miesiąc będziemy cieszyć się nowym parkiem, który zdecydowanie zmieni oblicze centrum naszego miasta.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry