Na sygnale

Funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali w Gubinie pięciu obywateli Iraku

Wczoraj wieczorem (18.01) funkcjonariusze Straży Granicznej z placówki w Zielonej Górze, w rejonie byłego przejścia granicznego w Gubinie wytypowali auto osobowe do kontroli. Kierowca pojazdu nie zatrzymał się jednak do kontroli. Po chwili zjechał na pobliski parking i uciekł w stronę osiedla mieszkalnego.

Powody takiego zachowania kierowcy wyjaśnia mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej:

Mężczyzna 5-osobowym autem przewoził pięciu obywateli Iraku: 27-letnią kobietę oraz 27-letniego mężczyznę, z którymi podróżowało troje dzieci w wieku 2, 4 i 7 lat. Dane cudzoziemców ustalono na podstawie posiadanych przez nich paszportów, w których zamieszczone zostały białoruskie wizy. Cudzoziemcy z uwagi na usiłowanie przekroczenia granicy niezgodnie z przepisami w porozumieniu z innymi osobami oraz w związku z nielegalnym pobytem w Polsce zastali zatrzymani. Irakijczycy zostali poinformowani o możliwości złożenia wniosku o ochronę międzynarodową w Polsce. Oświadczyli jednak, że ich krajem docelowym są Niemcy i nie zamierzają zostać w Polsce.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry