Społeczeństwo

Jak wypadły tegoroczne matury w Gubinie?

We wtorek (5.07) zostały oficjalnie ogłoszone przez Państwową Komisję Egzaminacyjną wyniki tegorocznych matur. Jak wypadli w nich uczniowie z gubińskich szkół?

Mówi Małgorzata Kijewska, dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących: W naszej szkole matury wypadły nadzwyczaj dobrze. Zdawalność w tym roku wyniosła 91 procent. Najtrudniejszym przedmiotem okazała się matematyka, natomiast maturzyści zgodnie mówili, że język angielski był dość łatwy. Odnotowaliśmy cztery przypadki egzaminu poprawkowego, który zostanie zorganizowany 23 sierpnia. Tym samym nasza szkoła znajduje się w rankingach zdawalności powyżej średniej krajowej.

Generalnie nasi uczniowie są bardziej zainteresowani zdaniem egzaminów zawodowych, aby uzyskać tytuł technika, niż zaliczeniem matury, która traktują raczej drugorzędnie – mówi dyrektor Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych Robert Hawrylak: W tym roku zdawalność kształtuje się na poziomie 45,16 procent. Tak niski wynik tegorocznej matury jest spowodowany między innymi dwoma latami nauki w trybie zdalnym.

Na 62 abiturientów przystępujących do tegorocznej matury – zdało 28 osób, a 17 ma prawo przystąpienia do poprawki w terminie sierpniowym. W ECKZiU zdawalność kształtuje się na poziomie 57 procent – wyjaśnia w rozmowie z „Wiadomościami” dyrektor Europejskiego Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego Krzysztof Szymański. Mamy 6 uczniów, którzy przystąpią w sierpniu do egzaminu poprawkowego: 2 z j. polskiego, 3 z matematyki i jedną z j. angielskiego.

Antoni Barabasz

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry