Kultura

Jarmark Bożonarodzeniowy 

W dniach 16-17 grudnia na Placu im. św. Jana PAwła II, odbył się Jarmark Bożonarodzeniowy, organizowany przez Gubiński Dom Kultury.

W sobotę zabawę poprzedził występ chóru “Barwy Jesień”, który uraczył nas kolędami. Oficjalna część zabawy rozpoczęła się od przemówienia burmistrza Bartłomieja Bartczaka wraz z burmistrzem Guben, Fredem Mahro oraz z przedstawicielami urzędu. W międzyczasie Mikołaj wraz z pomocnicą wyruszyli rozdawać prezenty. Na scenie pojawił się zespół z Zielonej Góry “Atawizm”, który rozgrzał publiczność repertuarem świątecznym. Okazję na występ mogły również liczyć dzieci z grupy Akademia Malucha prowadzonej w GDK.

W niedzielę widzów, z repertuarem świątecznym, przywitały nas “Łużyczanki”. Potem na scenie pojawił się zespół z Krosna Odrz. “Drugi Peron” wraz z programem kolędowym oraz polskimi przebojami. Na koniec na scenie zagościł zespół Jarocki Band, zamykając przy tym tegoroczną edycje jarmarku w rockowo świątecznym klimacie. Przez dwa dni imprezy uczestnicy mogli liczyć na potrawy serwowane z food tracków, stoiska z dekoracjami świątecznym, ciuchami, rękodziełem oraz wyrobami miodowymi i cukierniczymi.

Ania Śliwka

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry