Na sygnale

Jechali ciężarówkami w stanie nietrzeźwości

W poniedziałkowy poranek (8.01) funkcjonariusze krośnieńskiej drogówki, w okolicach Gubina (na skrzyżowaniu o ruchu okrężnym drogi krajowej numer 32 z drogą wojewódzką 286), realizowali wzmożone działania kontrole „Trzeźwość”.

W pewnym momencie policjanci zatrzymali do kontroli dwóch jadących jeden za drugim, kierowców ciężarówek, którzy zmierzali w kierunku granicy z Niemcami. W obu przypadkach kontrolka na przenośnych urządzeniach do badania stanu trzeźwości wykazała obecności alkoholu w wydychanym powietrzu. 53-latek miał ponad pół promila alkoholu w organizmie, natomiast 56-latek znajdował się w stanie po użyciu alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali im prawo jazdy oraz poinformowali o dalszych konsekwencjach. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, zakaz prowadzenia pojazdów na minimum 3 lata oraz środek karny w wysokości od 5 tysięcy złotych do 60 tysięcy złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym i Pomocy Postpenitencjarnej. Natomiast za jazdę po użyciu alkoholu grozi kara aresztu albo grzywny nie niższej niż 2500 złotych oraz zakaz kierowania pojazdami. Dalsze decyzje w ich sprawie podejmie sąd – informuje komisarz Justyna Kulka, z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Pomimo wielu akcji kontrolno-pomiarowych prowadzonych przez policjantów w całej Polsce, wiele osób zachowuje się nieodpowiedzialnie na drodze, narażając nie tylko siebie, ale i innych. Nie odstraszają ich także konsekwencje prawne.

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry