Na sygnale

Jedna z osób wymagała pomocy medycznej

W niedzielę (12.12) na ul. Nowej w Gubinie doszło do groźne wyglądającej kolizji drogowej. Jedna z poszkodowanych osób wymagała pomocy medycznej. 

Jak czytamy na profilu FB Komendy Powiatowej PSP w Krośnie Odrz.: W godzinach porannych dyżurny Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Krośnie Odrzańskim otrzymał zgłoszenie o zderzeniu dwóch samochodów. Na miejsce zdarzenia niezwłocznie zadysponowane zostały zastępy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Gubinie. Po przybyciu na miejsce zdarzenia Kierujący Działaniem Ratowniczym stwierdził, że doszło do kolizji dwóch samochodów osobowych. Jedna z osób uczestniczących w zdarzeniu wymagała pomocy medycznej. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, odłączeniu zasilania elektrycznego w pojeździe, a także udzieleniu kwalifikowanej pierwszej pomocy osobie poszkodowanej. Źródło: Komenda Powiatowa PSP w Krośnie Odrzańskim

Zaczął się niebezpieczny czas dla kierowców. Ujemne temperatury powietrza połączone z opadami śniegu lub deszczu powodują zamarzanie szyb, a także sprawiają, że nawierzchnie dróg są bardzo śliskie. Do tego dochodzą poranne mgły, które utrudniają widoczność. – W takich warunkach nie trudno o wypadek. Dlatego apelujemy do kierowców o zachowanie ostrożności i ściągniecie nogi z gazu. Wsiadając za kierownicę pamiętajmy, żeby zawsze zadbać o swój stan psychofizyczny i pojazd, którym będziemy kierować. Sprawdźmy stan ogumienia w samochodzie, właściwe działanie wycieraczek i świateł w pojeździe, ilość płynu w spryskiwaczu, a także kontrolujmy działanie układu hamulcowego. Każdy z tych elementów ma ogromne znaczenie. Widząc warstwy mokrych liści zalegające na drodze, nie wjeżdżajmy w nie i unikajmy gwałtownego hamowania. Jazda po nich przybliżona jest do jazdy po lodzie. Ponadto mogą kryć pod sobą nierówności i dziury. Zawsze bądźmy czujni i obserwujmy aktualną sytuacje na drodze – radzi podkomisarz Justyna Kulka, z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry