Aktualności miejskie

Kogo w tym roku doceniła kapituła?

Statuetka „Ula”, czyli Gubińskiej Nagrody Edukacyjnej im. Urszuli Dudziak, jest symbolem słodkiego smaku zwycięstwa, słynnej pszczelej pracowitości, a do tego to odnośnik do imienia patronki nagrody – słynnej wokalistki. Ponadto są lokalnym sposobem na to, żeby pokazać uzdolnionej i pracowitej młodzieży, że została zauważona i doceniona, a ich sukcesy nie przeszły bez echa. Kogo w tym roku doceniła kapituła?

Jak co roku możemy stwierdzić, że w naszym mieście wszechstronnie uzdolnionej młodzieży nie brakuje, dlatego przyznawanie nagród edukacyjnych jest jak najbardziej uzasadnione. Procedura typowania laureatów przebiega w następujący sposób: placówki oświatowe, nauczyciele lub rodzice zgłaszają kandydatów do nagrody w trzech kategoriach: szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Kapituła, w składzie burmistrz Bartłomiej Bartczak oraz radni: Robert Woszak, Krystyna Paczka, Halina Wojnicz i Ziemowit Patek, spośród wszystkich nominowanych wybiera zwycięzców.

Tym razem kapituła zdecydowała, że nagrody trafią do: Agaty Lipińskiej (SP nr 1), Niny Hajkowicz, Zuzanny Romanowskiej, Mai Zakościelnej, Aleksandry Romanowskiej, Zuzanny Majchrzak, Natalii Kwiecińskiej (SP nr 2), Michała Aleksandrowicza (SP nr 3) oraz Aleksandry Rodak (ZSO).

Tradycyjnie wręczono także nagrody zespołowe, a otrzymały je: drużyna chłopców w piłce nożnej z SP nr 2 w składzie: Kacper Stępczyński, Grzegorz Moczulski, Kamil Ratajczak, Kamil Szymaniak, Miłosz Kowalczyk i Adam Moczulski; drużyna chłopców w czwórboju z SP nr 2 w składzie: Grzegorz Sobolewski, Aleksander Sobolewski, Filip Czerniawski, Igor Śpiewak i Jonasz Ochotny; drużyna dziewcząt w piłce siatkowej w składzie: Julia Leczycka, Natalia Andrys, Klaudia Kwiecińska i Natalia Gawlik; drużyna dziewcząt w biegach przełajowych z ZSO w składzie: Jagoda Cieślak, Klaudia Gancarz, Wiktoria Olejniczak, Joanna Paszkiewicz, Aleksandra Strusińska, Oliwia Szczepańska, Julia Szczotka i Julia Wawrzyszczuk, a także drużyna startująca w Olimpiadzie „Warto wiedzieć o ubezpieczeniach społecznych” z ZSO w składzie: Karolina Adamska, Karol Mądraszek i Jakub Opanowski.

Należy pamiętać o tym, że „Ule” stworzono dla młodych osób osiągających świetne wyniki w nauce, sporcie lub utalentowanej artystycznie, a tych na szczęście w Gubinie jest pod dostatkiem.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry