Sport

Kolejne sukcesy Pawła Krupińskiego

W dniach 7-23 lipca w Krakowie odbywały się VIRTUS European Summer Games. The 2nd European Regional Games. To duża impreza międzynarodowa, w której udział wzięli reprezentanci 18 państw.

Zawodnicy rywalizowali w takich dyscyplinach jak: lekkoatletyka, tenis stołowy, koszykówka, piłka ręczna, tenis, wioślarstwo, kolarstwo, badminton i oczywiście pływanie.  W tej ostatniej konkurencji Paweł Krupiński z Gubina walczył o najwyższe lokaty. Jak mówi mama Anna Krupińska: Był to pierwszy start Pawła w zwodach tej rangi.

Jak podkreśla pani Anna, wśród znanych i zaprzyjaźnionych rywali Pawła, pojawili się nowi, młodsi i bardzo wymagający. W piętnastu rozgrywanych męskich konkurencjach tylko czwórce naszych zawodników w konkurencjach indywidualnych udało się zameldować na stopniach podium.

Na podium Paweł zagościł dwukrotnie, zdobywając brązowy medal i tytuł Wicemistrza Europy. W pozostałych startach „otarł się” o podium, a na dystansach 100 i 200 m stylem klasycznym do medalowego szczęścia zabrakły mu setne sekundy.

Podsumowując, były to bardzo wymagające zawody – podkreśla mama Pawła. Musieliśmy zmagać się z konkurentami, jak również z brakami treningowymi, które wynikały z koniecznej szpitalnej korekcji wady rozwojowej, która towarzyszy osobom z Zespołem Downa. Zawody pozostawiły również niedosyt. Z nieznanych i nieuzasadnionych – naszym zdaniem – powodów Paweł i jego kolega Sebastian – najlepsi polscy reprezentanci – mimo zgłoszenia i gotowości uczestnictwa, nie zostali powołani do reprezentacyjnych sztafet.

Jakie dalsze plany? Mieliśmy krótki odpoczynek, a 1 sierpnia powrócilismy do systematycznych treningów. Przed nami październikowe Mistrzostwa Świata Osób z Zespołem Downa. Aktualnie szukamy miejsc, gdzie za rozsądne pieniądze będziemy mogli trenować i pokryć koszty okołotreningowe. Szukamy dobrego miejsca, bo basen w Gubinie do połowy września ma przerwę konserwacyjną. Korzystając z okazji, dziękujemy zawsze obecnemu w naszym sportowym życiu Ziemowitowi Patkowi za wsparcie w przygotowaniach, a naszym wiernym kibicom za pozytywne fluidy, które towarzyszą nam zawsze w sportowych zmaganiach. (aksp)

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry