Społeczeństwo

Koncert charytatywny w kościele MBF

W niedzielne popołudnie (08.12) w kościele parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej odbył się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Tymczasowej Formacji Prowizorycznej (TFP) – projektu artystycznego skupiającego muzyków chrześcijańskich z różnych miejscowości. Koncert miał charakter charytatywny i zgromadził bardzo liczną rzeszę słuchaczy.

Publiczność powitał Krzysztof Irisik – dusza i mózg całego przedsięwzięcia. Na pytania dotyczące organizacji i celu koncertu tak powiedział gazecie: – Głównym organizatorem koncertów byli rodzice chorych dzieci: Lucjana Wilka i Tymoteusza Ulanowskiego. Tata Lucjana – Bartek – perkusista współpracujący z TFP poprosił nasze Stowarzyszenie o pomoc w organizacji koncertów w Zielonej Górze i Gubinie. Oczywiście, że pomożemy – odpowiedzieli jednomyślnie członkowie. Stowarzyszenie TFP-ART to ludzie, którzy tworzą różne projekty w zależności od potrzeb czy sytuacji, jakie się w danym momencie pojawiają. Działamy w oparciu o dobrą wolę członków i finanse jakie uda nam się różnymi drogami pozyskać.

– Kto śpiewał? – Soliści: Ewelina Mech, Marysia Cierpik i Kacper Romanowicz w sześcioosobowym zespole wokalnym oraz chór złożony głównie ze scholi parafii pw. Matki Bożej Fatimskiej, ale też gości z Zielonej Góry. Chórzyści to uczniowie, studenci i pracujący, mieszkańcy Gubina i nie tylko. Na przykład Kacper pojawił się na naszym terenie jako przybysz z Mazur i obecnie mieszka w Kopernie, jednak studiuje w Zielonej Górze i tam można go znaleźć. Zespół instrumentalny tworzyli muzycy z Zielonej Góry, Wrocławia, Guben i Gubina. Zbiórka finansowa przebiegała z inicjatywy Fundacji „Warto jest pomagać”, której członkami są rodzice chorych chłopców. Pieniądze znalazły się w zalakowanych puszkach fundacji i tam one zostaną przekazane. Fundacja zaś umieści je na subkoncie Lucjana i subkoncie Tymoteusza.

Organizatorzy koncertu bardzo chcą podziękować gospodarzowi Parafii – księdzu Proboszczowi Grzegorzowi Cyranowi za możliwość zorganizowania tego wydarzenia w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej.

Korzystając z okazji zapraszam na msze o 12.30 w naszym kościele (pw. Matki Bożej Fatimskiej), w każdą niedzielę. Warto się z nami pomodlić i pośpiewać – powiedział na zakończenie rozmowy K. Irisik. (sp)

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry