Na sygnale

Kontrolowali i nagradzali kierowców

„Trzeźwe i bezpieczne wakacje” to wspólna akcja dzielnicowych gminy Gubin i Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych z Gubina.

Policjanci krośnieńskiej drogówki sierpień rozpoczęli od sprawdzania stanu trzeźwości kierowców przejeżdżających przez Czarnowice (gmina Gubin). – Wzmożone kontrole, prowadzone przez gubińskich dzielnicowych oraz funkcjonariusza Wydziału Ruchu Drogowego krośnieńskiej komendy kończyły się nietypowo. Gdy tylko kontrolka na urządzeniu do pomiaru stanu trzeźwości zaświeciła się na zielono, kierujący otrzymywał nagrodę. Wręczane torebeczki zawierały ulotki edukacyjne z zakresu ograniczenia spożywania alkoholu oraz korzystania z telefonu komórkowego podczas kierowania pojazdem, zawieszkę odblaskową i pamiątkowego misia – wyjaśnia komisarz Justyna Kulka, z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Co istotne, w trakcie prowadzonej akcji, wszyscy kierowcy byli trzeźwy. – Pamiętajmy, że nawet najmniejsza dawka alkoholu ma wpływ na nasze zachowanie. Na drodze zawsze musimy być w pełni skoncentrowani i adekwatnie reagować na powstałe sytuacje. Alkohol uniemożliwia nam to i sprawia, że nasza reakcja jest często opóźniona, lub nie ma jej wcale. Wsiadając za „kółko” pod wpływem alkoholu narażamy nie tylko siebie, ale i innych. Reagujmy również w sytuacji, gdy widzimy osobę nietrzeźwą wsiadającą za kierownicę. Obojętność i brak reakcji, to nie jako forma przyzwolenia na takie zachowanie. Pamiętaj, każdy pijany na drodze to duże zagrożenie – dodaje J. Kulka. (red)

 

 

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry