Kultura

Nowojorczyk z koncertem w Gubinie

W sobotę (12.08), o godzinie 19.00, w ruinach kościoła farnego w Gubinie rozpocznie się koncert muzyki elektroakustycznej. Przed publiczością wystąpi artysta z Nowego Jorku – Alexander Bonus.

To wszechstronny multiinstrumentalista, kompozytor i performer, który zagra specjalny koncert dla gubińskiej publiczności. Artysta znany jest ze swoich muzycznych eksperymentów w łączeniu tradycji muzyki dawnej, zwłaszcza baroku ze współczesnym instrumentarium elektronicznym. Jednym z najciekawszych instrumentów, które wykorzystywane są przez A. Bonusa jest syntezator modularny sterowany ludzką dłonią.

Nowojorczyk ma na swoim koncie wiele osiągnięć, jako uznany klawesynista i organista. Koncertował z wieloma uznanymi orkiestrami, m.in. American Symphony Orchestra, The Orchestra Now. Koncertuje na całym świecie jako gość wielu festiwali (The Berkshire Bach Festival) oraz sal koncertowych i klubów muzycznych. Muzyki A. Bonusa można posłuchać na popularnych platformach streamingowych Spotify i Bandcam.

Będąc gościem Gubińskiego Domu Kultury i urzeczony wnętrzem gubińskiej fary zdecydował się zaprezentować swoją muzykę inspirowaną dziełami Jana Sebastiana Bacha.

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry