Sport

Łatwo nie będzie… Nasi siatkarze w sobotę zainaugurują sezon w II lidze

Dużymi krokami zbliża się inauguracja siatkarskiego sezonu 2022/23. Choć drużyna MLKS A.Z. Iwaniccy Gubin nie wyszła zwycięsko z baraży, to jednak będzie występować w drugiej lidze.

Do rozgrywek przystąpi na zasadzie ,,dzikiej karty”. Klub złożył swój akces do gry w II lidze, a ze strony Polskiego Związku Siatkarskiego nadeszła pozytywna odpowiedź. Pierwszy mecz w sobotę (01.10), o godzinie 17:00, na hali sportowej przy SP nr 3 w Gubinie. Rywalem będzie ekipa Wilfredo Leona, czyli Anioły Toruń. Zespół ten w poprzednim sezonie dotarł do finałów baraży o 1 ligę. Tydzień później gubinianie podejmą LUKS Wilki Wilczyn. Początek spotkania także o 17:00. Zachęcamy kibiców do przychodzenia na mecze i wspierania naszej drużyny. W trakcie spotkań planowane są różne rodzaju niespodzianki i konkursy dla fanów siatkówki. W planach jest także transmitowanie meczów wyjazdowych na kanale YouTube.

Szkielet zespołu na nadchodzący sezon już mamy, ale wciąż szukamy wzmocnień. Być może naszą kadrę uzupełnią studenci z Zielonej Góry. Jedno jest pewne – przeskok z III do II ligi jest ogromny. Tutaj ekipy opierają się głównie na seniorach. Naszym celem jest utrzymanie. Wierzę, że stać nas na zrealizowanie tego celu – mówi Robert Siegel, prezes MLKS A.Z. Iwaniccy Gubin.

W nadchodzącym sezonie II ligi (Grupa 1) zagra 12 drużyn: MLKS A. Z. Iwaniccy Gubin, CUK Anioły Toruń, KPS STALPRO Joker Powiat Pilski (Szczecin), Lotnik Łęczyca, LBS Bank Janas Logistics KS Orzeł Międzyrzecz, Science MKS Ikar Legnica, SPS Konspol Słupca, Trefl Gdańsk II, Enea Energetyk Poznań, Stoczniowiec Politechnika Gdańska, WKS Sobieski Arena Żagań i LUKS Wilki Wilczyn.

(am)

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry