Społeczeństwo

Mamy gorący apel!

Nasza redakcja pragnie zwrócić się do Czytelników z prośbą o pomoc w zbiórce karmy oraz akcesoriów dla bezdomnych zwierząt, aby mogły godnie przetrwać okres zimowy.

Będziemy wdzięczni za każdą ilość karmy suchej i mokrej, ale bardzo prosimy o odpowiedzialną pomoc. Nie każda karma jest bowiem dobrze trawiona przez psy i koty. Wiele z nich, zwłaszcza dostępnych w marketach spożywczych powoduje problemy trawienne.
Zwierzęta przebywające w boksach w większym stopniu narażone są na różnego rodzaju infekcje i wyziębienie niż psy i koty przebywające w domach. Dlatego tak bardzo potrzebna jest karma lepszej  jakości, która dostarczy zwierzakom wszystkie niezbędne dla zdrowa składniki.
Karmę można kupić i zostawić w specjalnie do tego celu przeznaczonym kartonie w sklepie zoologicznym Cztery Łapy mieszczącym się przy ulicy Basztowej (dawny Neonet), dostarczyć do naszej redakcji lub bezpośrednio do pani Agnieszki Maternik. Pod jej opieką w chwili obecnej znajduje się 5 dużych bezdomnych psów, wszystkie po przejściach oraz 9 kotów.
Zachęcamy również do adopcji zwierzaków, niech już Święta spędzą we własnych domach…

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry