Społeczeństwo

Mikołajkowa akcja dla podopiecznych Domu Dziecka

Zorganizowanie akcji charytatywnej nie jest wcale tak trudne, jak mogłoby się wydawać. Wystarczą chęci i dobry plan działania, aby wesprzeć placówki opiekuńczo-wychowawcze.

Z tego założenia wyszła Magdalena Kozek, która postanowiła zorganizować mikołajkową zbiórkę darów dla podopiecznych Powiatowego Domu Dziecka w Gubinie. – Chcę przygotować paczki, które sprawią radość dzieciom i wywołają uśmiech na ich twarzach oraz wesprą materialnie ich dom. Najbardziej potrzebne są: słodycze (zawsze ich brakuje!), artykuły szkolne, drobne upominki, artykuły higieniczne oraz kosmetyki. Osoby zainteresowane pomocą proszę o kontakt telefoniczny 570 042 412 lub poprzez Facebooka – mówi pani Magdalena.

Co istotne, dary powinny być nowe i niezniszczone. Nie chodzi o to, aby oddać zużyte zabawki, które miały być przez nas wyrzucone do śmietnika…

Zachęcamy do udziału w akcji. Pamiętajmy, że domy dziecka są najbardziej efektywną formą pomocy dla małoletnich, którzy znajdują się w trudnej sytuacji rodzinnej. Warto pomóc tym placówkom, które robią wszystko, aby zapewnić dzieciom godne warunki do życia i rozwoju.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry