Aktualności miejskie

Młodzież z ZSLiT w Grecji

W dniach 30.04-20.05, w ramach programu Erasmus+ Akcja 1. Mobilność edukacyjna szkół, młodzież z Zespołu Szkół Licealnych i Technicznych w Gubinie, odbywa trzytygodniową praktykę zawodową w Grecji.

W tym roku działaniami zostało objętych 22 uczniów z klas trzecich i czwartych technikum logistycznego, ekonomicznego i hotelarskiego, którzy będą poznawać tajniki swych zawodów w słonecznych Atenach. W podróży i codziennych zmaganiach towarzyszy im dwóch opiekunów oraz nauczyciel biorący udział w programie obserwacji pracy, tzw. job shadowing. Warto zauważyć, że prócz nauki, zadbano również o atrakcyjne zaplanowanie czasu wolnego. Młodzież zakwaterowana w ścisłym centrum miasta, miała do tej pory możliwość zwiedzić starożytną ateńską agorę, wspiąć się na słynny Akropol i zajrzeć do jego muzeum, obejrzeć największy Grecki port morski zlokalizowany w Pireusie, czy po prostu zrelaksować się zażywając słońca i kąpieli w ciepłym Morzu Egejskim.

Wyjazd stał się możliwy dzięki otrzymaniu przez szkołę Akredytacji Erasmusa określanej też mianem „biletu wstępu” do programu, co jest rodzajem stałego w nim członkostwa. W praktyce oznacza to, że szkoła uzyskała stabilne finansowanie na podobne typy działań przez kolejne kilka lat.

Do głównych celów jakie sobie postawiono realizując projekt należy m.in. wsparcie umiejętności zawodowych młodzieży na obecnym i przyszłym rynku pracy, wzmacnianie umiejętności uczenia się i posługiwania językiem obcym, rozwijanie umiejętności cyfrowych, a także przełamywanie stereotypów poprzez ukazywanie różnorodności kulturowych i promowanie szeroko pojętej tolerancji.

Koordynatorami projektu są nauczyciele ZSLiT: Paweł Wojtecki oraz Beata Unisławska.

 

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry