Aktualności miejskie

Modernizują park!

Doczekaliśmy się – tak można opisać start inwestycji mającej na celu stworzenie zupełnie nowego oblicza parku w centrum miasta, pomiędzy ulicami Obrońców Pokoju, 3 Maja i Słowackiego. Wszystko dzięki projektowi „Europark – wykorzystanie dziedzictwa przyrodniczo – kulturowego do rozwoju turystyki w obszarze przygranicznym. Rewitalizacja parków w Gubinie”.

Dzisiaj oficjalnie możemy przekazać, że roboty już ruszyły, teren parku został odgrodzony, usunięto już część dawnych nawierzchni ścieżek i elementów wyposażenia. Ponadto w środku widać działające maszyny budowlane oraz pracowników przedsiębiorstwa, które wygrało przetarg na realizację zadania.

Modernizacja parku obejmuje m. in.: usunięcie części drzew i krzewów, prace pielęgnacyjne w koronach drzew, usunięcie istniejących elementów małej architektury i nawierzchni, montaż niecki fontanny z osprzętem oraz systemu nawadniania, wykonanie opraw oświetleniowych i wymiana sieci energetycznych oraz stworzenie zasilania ławek z wbudowaną ładowarką USB. Jeśli chodzi o ciągi piesze to zostaną one wykonane z płyt granitowych, kostki betonowej i nawierzchni mineralnej. Oczywiście nie zabraknie nowych obiektów małej architektury, czyli wspomnianej fontanny, ławek, koszy na śmieci, psich pakietów, stolików z siedziskami, stolików do gry w szachy oraz elementów zabawowych (trampoliny, bujaków). Nowością będą budki lęgowe dla ptaków i wiewiórek, a także domek dla owadów i budka dla trzmieli. Nie zapominajmy o tym, że w całym parku zostaną wykonane nowe nasadzenia drzew, krzewów, bylin, traw ozdobnych, rabat i trawników.

– Zakładamy, że wyremontowany parki ma być miejscem dla całych rodzin, z którego będziemy dumni – wyjaśnia burmistrz Bartłomiej Bartczak. – Wierzę w to, że u wielu mieszkańców i przyjezdnych duże zadowolenie wywoła fakt przywrócenia fontanny, której w tym miejscu brakuje.

Całość jest dofinansowana z funduszy Unii Europejskiej, a całkowity koszt zadania, które wykonuje przedsiębiorstwo Exalo Drilling z Piły, to prawie 2,5 miliona złotych. Jedno wydaje się pewne – na wiosnę przyszłego roku możemy spodziewać się zupełnie nowej odsłony parku w centrum Gubina.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry