Społeczeństwo

Nadarza się dobra okazja, aby wesprzeć zuchy z Gubina

Na łamach naszej gazety wielokrotnie opisywaliśmy aktywne działania 103 GZ “Ogniste Orliki”. Teraz nadarza się dobra okazja, aby wesprzeć zuchy z Gubina. W jaki sposób?

Wystarczy przekazać swoje 1,5% podatku, które pomoże dzieciom prowadzić ciekawe zbiórki, pojechać na wycieczkę lub zdobyć nowe sprawności. KRS: 0000 28 26 25. Cel szczegółowy: Hufiec Zielona Góra ZHP, 103 GZ “Ogniste Orliki”.

Harcerstwo to pole do realizacji dziecięcych marzeń i alternatywa dla gier komputerowych. Tu zuchy poznają różne zawody, wcielają się w postaci z bajek oraz szukają pola do czynienia dobra. Uczą się współdziałania i zdobywają ważne umiejętności. Zamiast trwania w wirtualnym świecie, 103 GZ “Ogniste Orliki” przeprowadziła grę miejską “Znam swoje miasto”, poznając ciekawe miejsca i historie oraz zdobyły umiejętność posługiwania się mapą i kompasem. Wraz z druhną drużynową pwd Elżbietą Michalską HR i przybocznym druhem Andrzejem Nowackim HO wspomagali uchodźców przez zbiórkę darów, zorganizowali szlachetną paczkę dla czteroosobowej rodziny z Ukrainy. Dzięki 103 GZ do Gubina i okolicznych miejscowości dotarło Betlejemskie Światło Pokoju. Zuchy uczestniczyły w Akcji Żonkil, niosąc pomoc materialną hospicjom. Czytając bajki, baśnie i legendy rozwijają wyobraźnię. Poznają życie zwierząt oraz ich potrzeby. Zawsze można spotkać zuchy na uroczystościach państwowych i religijnych. Dzięki tym działaniom zdobyły sprawności: Przewodnika po Gubinie, Wolontariusza, Przyjaciela książek, Przyjaciela zwierząt, Śpiewaka i Młodego obywatela.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry