Na sygnale

Nie ustąpili pierwszeństwa i nieszczęście gotowe

Wypadki i kolizje nie biorą się znikąd. Najczęściej winę ponoszą nieostrożni kierowcy. Przykładami złego zachowania na drodze są wydarzenia z 31 maja i 1 czerwca.

We wtorek (31.05), na skrzyżowaniu dróg 286  i K-32 (w pobliżu Czarnowic i Pleśna) zderzyły się dwa samochody osobowe. – Kierujący samochodem osobowym marki Skoda Fabia znajdując się na drodze podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa dla kierującego poruszającego się samochodem VW, doprowadzając do zderzenia. Obaj kierowcy byli trzeźwi. Kierującego skodą ukarano mandatem w wysokości 1020 zł. Droga była zablokowana z uwagi na zanieczyszczenia płynami eksploatacyjnymi do czasu uprzątnięcia przez zarządcę drogi – informuje Justyna Kulka, oficer prasowy KPP w Krośnie Odrz.

Wczorajsze zdarzenie dotyczyło skrzyżowania ulic Kossaka i Paderewskiego. – Kierująca samochodem osobowym VW Golf wyjeżdżając z drogi podporządkowanej nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu dla samochodu osobowego Mitsubishi. Kierująca VW przewieziona została na badania do szpitala w Krośnie Odrzańskim, gdzie lekarz orzekł, iż doznała ogólnych potłuczeń. Za spowodowanie wykroczenia kobieta ukarana została mandatem karnym w wysokości 1100 zł – wyjaśnia J. Kulka.

Policja apeluje do wszystkich uczestników dróg o zachowywanie szczególnej ostrożności, a także uważną jazdę oraz stosowanie się do obowiązujących przepisów. Warto zadbać o bezpieczeństwo własne i innych.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry