Aktualności miejskie

Niebawem nowa atrakcja!

Przy ul. Sportowej trwają intensywne prace mające na celu wybudowanie toru rowerowego. Będzie to wymagający i długi pump truck ze wzniesieniami i ostrymi zakrętami, co będzie dedykowane dla wszystkich miłośników ekstremalnej jazdy na rowerze.

Sam tor będzie stworzony z konstrukcji mineralnej i będzie miał nawierzchnię bitumiczną. Główna trasa będzie miała długość około 400 metrów, z czego 275 metrów to tor uniwersalny, a 125 metrów to część do jazdy profesjonalnej. Warto wspomnieć, że przy tym zadaniu pomyślano o dzieciach, dla których zostanie przygotowany specjalny „mini pump truck” na dystansie 60 m.
Oprócz tego przy ul. Sportowej pojawi się tor ziemny typu „dirt”, plac odpoczynku wyposażony w ławki, stojaki rowerowe i kosze. Całość zostanie wzbogacona o oświetlenie i monitoring. Budowana jest także specjalna wieża dla miłośników jazdy ekstremalnej!
Już za kilka tygodni inwestycja zostanie do użytku, a jej realizacja była możliwa dzięki środkom pozyskanym w ramach Programu “Polski Ład”.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry