Społeczeństwo

Niedługo mieszkańcy Gubina odzyskają dostęp do kolei

To już praktycznie pewne. Po 20 latach przerwy znów pojedziemy koleją pasażerską z Gubina. PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. przygotują do obsługi pociągów pasażerskich trasę na odcinku linii 358 od Czewieńska do Gubina.

Jak donosi portali rynek-kolejowy.pl, PKP PLK ogłosiła przetarg na odbudowę przystanków osobowych na odcinku linii 358 od Czerwieńska do Gubina. Oznacza to dla nas bardzo dobrą wiadomość: powrót regularnych pociągów pasażerskich na ten odcinek linii 358. Od czerwca bieżącego roku pociągi pasażerskie będą kursować w weekendy i święta. To na początek, ponieważ regularny ruch pasażerski może wrócić od nowego rozkładu jazdy (okres 2022/2023).

Przetarg obejmuje odtworzenie siedmiu przystanków osobowych, wraz z montażem wiat i elementów małej architektury. Przystanki znajdą się w Nietkowie, Laskach Odrzańskich, Ciemnicach, Krośnie Odrzańskim, Wężyskach, Wałowicach i w Gubinie. Wszędzie tam zaplanowano zabudowę jednego, niskiego peronu, o długości 100 metrów. Na peronach znajdą się wiaty przystankowe z minimum czterema miejscami do siedzenia, gabloty informacyjne, tabliczki z nazwą stacji oraz tablice kierunkowe a także kosze na śmieci i stojaki na rowery – czytamy na rynek-kolejowy.pl

Zgodnie z planem, wszystko powinno być gotowe do 30 kwietnia br.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry