Na sygnale

Nielegalny przewóz imigrantów

Ciąg dalszy zatrzymań nielegalnych imigrantów na polsko-niemieckiej granicy w Gubinie. Kilka dniu temu zatrzymano Irakijczyków. Tym razem obywateli Egiptu.

We wtorek (16.11) policjanci prewencji gubińskiego komisariatu zauważyli w rejonie mostu prowadzącego na Wyspę Teatralną mężczyznę, który swoim zachowaniem wzbudził u mundurowych zainteresowanie. – Obecność funkcjonariuszy w tym rejonie zauważył także mieszkaniec miasta, który podzielił się z nimi swoimi spostrzeżeniami. W zaparkowanym nieopodal samochodzie marki Volkswagen Passat siedzieli obcokrajowcy, do którego wsiadł obserwowany przez policjantów mężczyzna. Funkcjonariusze po powiadomieniu dyżurnego jednostki o zaistniałej sytuacji przystąpili do sprawdzenia uzyskanych informacji. Gdy zatrzymali się przy wspomnianym pojeździe, informacja potwierdziła się. Za kierownicą siedział 26-letni obywatel Ukrainy, natomiast miejsca pasażerów zajmowało czterech mężczyzn podających się za obywateli Syrii. Na miejsce wezwano patrol interwencyjny, z pomocą którego przetransportowano zatrzymanych do Komisariatu Policji w Gubinie na czynności, gdzie zostali zaopatrzeni w wodę, a pojazd został zabezpieczony na policyjnym parkingu – mówi podkomisarz Justyna Kulka, z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim.

Podczas kontroli legalności pobytu cudzoziemców okazało się, że mężczyźni są obywatelami Egiptu, nielegalnie przebywającymi na terytorium Polski. Zostali oni przekazani funkcjonariuszom Straży Granicznej z wnioskami o wydanie decyzji o zobowiązaniu cudzoziemca do powrotu. Natomiast Ukrainiec został zatrzymany do wyjaśnienia.

Policjanci i strażnicy graniczni zwracają się z prośbą do wszystkich mieszkańców o przekazywanie informacji związanych z próbami przewozu nielegalnych imigrantów lub podejrzanymi osobami.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry