Społeczeństwo

Nowa akcja w Gubinie – Miłosierdzie na kółkach

Paweł i Ewa Kubiak z Gubina są znani z działań na rzecz lokalnej społeczności i organizowania różnych akcji charytatywnych. Niedawno wpadli na kolejny pomysł wsparcia tych, którym nie powiodło się w życiu.

Zapraszamy osoby bezdomne lub te potrzebujące wsparcia, na kanapkę i ciepłą herbatkę. Będziemy na Was czekać w każdy pierwszy poniedziałek miesiąca, o godzinie 17.00, przy ulicy Gdańskiej, obok wejścia do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Akcja ma nie tylko wesprzeć bezdomnych, ale także walczyć z ich wykluczeniem społecznym i krzywdzącymi stereotypami na ich temat. Zapraszamy do kontaktu osoby prywatne, firmy, restauracje lub sklepy, które mogłyby wesprzeć nasze przedsięwzięcie – mówi P. Kubiak.

Pierwsze spotkanie, w ramach akcjiMiłosierdzie na kółkach” będzie miało miejsce 6 marca. Kolejne zaplanowanie jest na 3 kwietnia.

Przy okazji warto wspomnieć o tzw. „Kawiarence 50/50”, która jest obsługiwana przez osoby z różnymi niepełnosprawnościami. Zysk ze sprzedaży kawy oraz soków jest przeznaczany na cele charytatywne oraz wspieranie rodzin w kryzysowych sytuacjach życiowych. Kawiarenka ponownie ruszy wiosną.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry