Aktualności miejskie

Nowe miejsca pochówku

Dwa i pół roku temu na cmentarzu komunalnym stanęło kolumbarium składające się z 48 nisz, które bardzo szybko znalazły właścicieli. Zgodnie z obowiązującymi przepisami w niszy może znaleźć miejsce do 8 urn w zależności od ich kształtu i rozmiarów. Zainteresowanie okazało się tak duże, że burmistrz wraz z radnymi postanowili o wybudowaniu nowego bloku na urny.

Przetarg na to zadanie rozstrzygnięto na początku sierpnia, a wyłoniony oferent zaproponował cenę za wykonanie inwestycji – ponad 235.000 zł. Nowe kolumbarium stanie, do końca grudnia tego roku, w sąsiedztwie swojego poprzednika, a zakres przedsięwzięcia obejmuje: budowę jednego segmentu bloku z cegły klinkierowej składającego się z 48 nisz, utwardzenie terenu z kostki betonowej oraz zakup, dostarczenie i montaż 6 ławek parkowych.

To z pewnością dobra informacja dla wszystkich zainteresowanych taką formą pochówku na lokalnym cmentarzu. Koszt wykupu jednej niszy to 5.400 zł, a o szczegółach można dowiedzieć się w Wydziale Komunalnym i Inwestycji Urzędu Miejskiego.

 

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry