Społeczeństwo

Odbudowują relacje

lead

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Gubinie i przedstawiciele Gubińskiej Rady Seniorów odbyli wspólnie integracyjną wycieczkę do Wrocławia.

Brak zajęć przez 12 miesięcy spowodował potrzebę odbudowy relacji międzyludzkich. – Wędrówkę rozpoczęliśmy w Parku Szczytnickim z przewodnikiem, który pokazał nam rzadkie gatunki drzew. Park cieszy nie tylko turystów, ale i też mieszkańców Śródmieścia, bowiem można tu uprawiać joging, spacery i jazdy rowerem. Dalej spacerkiem przeszliśmy na  Eksperymentalne Osiedle WuWa.

Później ruszyliśmy dalej w drogę i przywitało nas niezwykłe widowisko –  Fontanna Multimedialna. Następnie weszliśmy do ”raju”, czyli Ogrodu Japońskiego. Znajduje się w pobliżu Hali Stulecia, a powstał z okazji Wystawy Stulecia we Wrocławiu. W czasie wielkiej powodzi w 1997 r. przez trzy tygodnie ogród był pod wodą. Dopiero dwa lata później udało się ponownie przywrócić blask temu miejscu. Ogród powstał zgodnie z japońską tradycją i sztuką ogrodową. Zaaranżowali go specjaliści z miasta Nagoya. Zachwyciła nas roślinność, kaskady wodne i mostki. Mieliśmy szczęście, że nie padał deszcz. Ostatnim punktem naszego programu było zwiedzanie Afrykarium, które znajduje się we Wrocławskim ZOO. Jest to pierwsze w Polsce oceanarium i jedyne na świecie, które poświęcono faunie i florze jednego kontynentu – Afryce. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem i polecamy zwiedzenie tego miejsca – relacjonuje Stanisława Łapkowska, koordynator gubińskiego UTW.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry