Kultura

Opowiadał ze swadą i humorem

W ramach cyklu spotkań z pisarzami tym razem w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Gubinie zaproponowano spotkanie z pisarzem, artystą i człowiekiem wielu talentów. Jacek Fedorowicz odwiedził Gubin i spotkał się z licznym gronem mieszkańców.

Opowiadał ze swadą i humorem licznie zgromadzonej publiczności o swoich dokonaniach artystycznych. A jest ich nie mało. O kultowych rolach w filmach takich jak „Nie ma róży bez ognia”, „Małżeństwo z rozsądku”, współpracy m.in. ze Stanisławem Bareją, Jerzym Gruzą, Piotrem Skrzyneckim, Zbigniewem Cybulskim czy niezapomnianych audycjach radiowych (60 minut na godzinę) i telewizyjnych ( alternatywny Dziennik Telewizyjny) moglibyśmy słuchać bez końca. Dowcipnie odpowiadając na pytania od czytelników i prowadzącego spotkanie Marcina Michrowskiego – dziennikarza telewizyjnego, również tych dotyczących życia osobistego.

Pan Jacek do łez rozbawił historiami o swojej sportowej pasji, czyli biegach długodystansowych i półmaratonach. Jeśli chodzi o twórczość literacką to na uwagę zasługują przede wszystkim zbiory felietonów, komentujące w błyskotliwy sposób i z charakterystyczną dawką ironii naszą rzeczywistość z lat PRL-u i obecną, dając czytającym nie tylko porcję rozrywki przez duże „R” , ale także skłaniając do refleksji.

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry