Aktualności miejskie

Otwarcie z „PUMPĄ”

Przy ul. Sportowej – jak sama nazwa wskazuje – powinny istnieć idealne warunki dla aktywności fizycznej. I właśnie taki obiekt został oddany do użytku 23 marca! W miejscu, w którym kiedyś znajdowało się boisko, powstał bardzo ciekawy, robiący niesamowite wrażenie tor rowerowy, czyli tak zwany pumptrack

To idealny obiekt dla miłośników ekstremalnej jazdy na jednośladzie, którzy do tej pory realizowali swoją pasję na samodzielnie wykonanych torach. Czy cieszy się powodzeniem? Odpowiedzią jest widok dziesiątek dzieci i dorosłych korzystających na co dzień z tej atrakcji.

Co należy wiedzieć o tym miejscu? Wykonawcą przedsięwzięcia była firma VeloProjekt, która specjalizuje się w tego typu realizacjach. Gubiński pumptrack ma 460 metrów tras i składa się z trzech pętli: uniwersalnej, z ostrymi zakrętami i muldami, o długości 275 m, szybkiej i skocznej o długości 125 m oraz bezpiecznego mini pumpa dla maluchów o długości 60 m. Ta ostatnia składowa powinna być bardzo dobrą informacją dla rodziców, bo to właśnie tam ich pociechy, bez dużego ryzyka, mogą uczyć się przemieszczać na rowerach i próbować swoich sił w bardziej emocjonującej jeździe. – To jeden z największych tego typu obiektów w Polsce zachodniej – zaznacza burmistrz Bartłomiej Bartczak. – Sama inwestycja była inspirowana przez gubińską młodzież, która bardzo zabiegała o to przedsięwzięcie. To kolejny sportowy prezent dla naszej społeczności!

Ponadto przy ul. Sportowej wybudowano tor dirt o powierzchni 1400 m2 z dwiema liniami zaawansowania. Dodatkowo cały obiekt jest świetnie oświetlony i monitorowany, więc można tam bezpiecznie jeździć niezależnie od pory dnia. Sam plac wokół pumptracka został i jest monitorowany. – Jesteśmy przekonani, że z toru nie będą korzystać tylko lokalni miłośnicy takiej jazdy na rowerze, ale również wiele osób przyjezdnych. Już teraz wiemy, że nasz obiekt zyskuje coraz większą popularność w Niemczech – dodaje Justyna Karpisiak, zastępca burmistrza Gubina. – Dodam, że bardzo cieszą mnie przedsięwzięcia służące dzieciom i młodzieży, które wspierają aktywność fizyczną. Tutejszy pumptrack idealnie współgra z inwestycją na skate parku przy ul. Miodowej, nowoczesnymi placami zabaw oraz zrewitalizowanymi parkami. Chcemy, żeby Gubin był ładnym miastem z szeroką ofertą na spędzanie wolnego czasu.

Koszt zadania to 2.150.000 zł, ale 90% tej kwoty do dofinansowanie zewnętrzne, pozyskane w ramach Funduszu Inwestycji Strategicznych Polski Ład. Dużą atrakcją otwarcia, poza zawodami o Puchar Burmistrza, była wizyta Mistrza Świata w BMX Racingu, Łotysza Kristapsa Veksy, który przeprowadził warsztaty dla zainteresowanych, zaprezentował swoje umiejętności na torze oraz rozdawał autografy. – Jestem pod wrażeniem tutejszego pumptracka. Jest wiele ścieżek, które powodują, że za każdym razem można wykonać innych przejazd – ocenił gubiński obiekt. – Widziałem już wiele podobnych, ale ten jest jednym z ciekawszych na jakich miałem okazję jeździć!

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry