Na sygnale

Podawali się za obywateli Syrii

Wczoraj (18.04) funkcjonariusze Wydziału Zabezpieczenia Działań, którzy pełnili w Gubinie wspólną służbę z funkcjonariuszami SG z Zielonej Góry zatrzymali do kontroli samochód osobowy, którym podróżowało pięciu mężczyzn.

W trakcie kontroli okazało się, że dwóch Gruzinów w wieku 26 i 29 lat usiłowało przewieź przez polsko-niemiecką granicę trzech innych cudzoziemców.

– Pasażerowie Gruzinów nie posiadali przy sobie żadnych dokumentów, na podstawie których można by ustalić ich tożsamość i obywatelstwo. Podawali się za obywateli Syrii. Z uwagi na niezgodny z prawem pobyt na terytorium Polski oraz za popełnienie przestępstwa polegającego na usiłowaniu niezgodnego z prawem przekroczenia granicy państwowej w porozumieniu z innymi osobami cudzoziemcy podający się za Syryjczyków zostali zatrzymani. Gruzinów zatrzymano za pomocnictwo w tym przestępstwie. Obecnie z zatrzymanymi cudzoziemcami funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Zielonej Górze-Babimoście prowadzą dalsze czynności – informuje mjr SG Joanna Konieczniak, rzecznik prasowy Komendanta Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry