Sport

Podczas mistrzostw zdeklasowały rywalki

Uczennice z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Gubinie, w składzie: sierż. kad. Hanna Reweda – Kwiatkowska, sierż. kad. Kinga Leda i sierż. kad. Julia Szulc, zajęły pierwsze miejsce w kwalifikacji zespołowej Mistrzostw Województwa Lubuskiego w strzelectwie sportowym.

Zorganizowano je 9 listopada w Gorzowie Wielkopolskim. Wystrzelały wspólnie aż 531 punktów, czym zdeklasowały swoje rywalki. Ponadto K. Leda wywalczyła drugie miejsce w klasyfikacji indywidualnej klas wojskowych Województwa Lubuskiego w strzelaniu z karabinka sportowego.

Strzelałyśmy z popularnych wiatrówek, z tą tylko różnicą, że są to wiatrówki używane jedynie do strzelania sportowo-wyczynowego. W mistrzostwach uczestniczyło dziesięć trzyosobowych drużyn, między innymi reprezentacje klas mundurowych ze Zbąszynka, Sulęcina, Rzepina, Czerwieńska i przedstawiciele jednej ze szkół w Gorzowie Wlkp. Przed zawodami miałyśmy treningi strzeleckie, a naszym opiekunem jest Leszek Grzegorzak. – zaznacza J. Szulc.

Co decyduje o końcowym sukcesie? Spokój i opanowanie jest najważniejsze – podkreśla z kolei K. Leda – Ważna jest też siła i odpowiednie wyważenie broni, bo te wiatrówki są stosunkowo ciężkie.

Swojego zadowolenia nie ukrywa również dyrektor ZSO, Małgorzata Kijewska: Po raz kolejny jestem dumna z naszych uczennic, które są doskonałe nie tylko na strzelnicy, ale również osiągają świetne wyniki w nauce, a także angażują się w różne prace społeczne..

Na uroczystym podsumowaniudodaje H. Reweda – Kwiatkowska – wręczono nam Złote Odznaki Strzeleckie. Jest to dla nas wielka duma, ponieważ nie każdy może się taką odznaką pochwalić.

Podobne artykuły

Sprawdź również
Zamknij
Przycisk powrotu do góry