Społeczeństwo

Polsko-Niemieckie Święto Spotkań

W piątek (23.06), Fundacja im. Naëmi-Wilke świętowała swój doroczny jubileusz jako Polsko-Niemieckie Święto Spotkań na placu przy promenadzie „Am Dreieck” w Guben. W piątkowe popołudnie nadszedł również upragniony przez mieszkańców deszcz. Zostaliśmy więc obficie obdarowani przez naturę wodą z nieba.

Mimo to prawie 300 gości festiwalu było w dobrym nastroju. W dużym namiocie festiwalowym można było delektować się niemieckimi i polskimi przysmakami, a także kawą i ciastem. Trudniej było pracownikom, którzy prezentowali gościom usługi zdrowotne podczas warsztatów i na inne kreatywne sposoby. Niemniej jednak stoiska i warsztaty, jak np. Klinika Pluszaków cieszyły się dużym zainteresowaniem. Wiele dzieci przyszło zbadać swoje pluszaki. Nawet “aparat rentgenowski dla pluszaków” mógł być używany pod dachem namiotu, aby zobaczyć, co jest nie tak z pluszowym zwierzakiem. Jedynie dmuchane zamki nie mogły być rozstawione w deszczu. A szkoda!

Starosta Harald Altekrüger i dyrektor Diakonii dr Ursula Schoen z Berlina wzbogacili uroczystość słowami powitania. Starosta Altekrüger pochwalił również fundację za jej ponadregionalne zaangażowanie we wspieranie kształcenia medycznego w Cottbus w ramach stowarzyszenia Bildungscampus Lausitz e.V.

Pani dr Schoen przedstawiła historię 175-lecia Diakonii Niemieckiej, 145-lecia Fundacji Naëmi-Wilke oraz aktualne wyzwania w opiece zdrowotnej, która w Guben jest zawsze rozumiana i realizowana transgranicznie

Dziękujemy Euroregionowi Sprewa-Nysa-Bóbr za wsparcie finansowe w ramach Funduszu Małych Projektów.

Rektor Markus Müller

 

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry