Na sygnale

Pomogli obywatelowi Niemiec w dotarciu do celu

We wtorek (2.11) dyżurny Komisariatu Policji w Gubinie otrzymał zgłoszenie o pieszym stwarzającym zagrożenie w ruchu drogowym. Jak wynikało z informacji ubrany na ciemno mężczyzna, szedł nieprawidłową stroną jezdni, drogą krajową w kierunku Krosna Odrzańskiego.

Jak informuje podkomisarz Justyna Kulka z Komendy Powiatowej Policji w Krośnie Odrzańskim: Zgłoszenie przydzielone zostało do realizacji policjantom ruchu drogowego, którzy w rejonie Dzikowa zauważyli idącego we mgle mężczyznę. Szedł prawą stroną jezdni, nie mając na sobie żadnych elementów odblaskowych, stwarzając tym samym zagrożenie nie tylko dla siebie, ale i innych uczestników ruchu drogowego. Pieszym okazał się 68-letni obywatel Niemiec, który szedł od strony przejścia granicznego do swojej znajomej, zamieszkującej na terenie gminy Dąbie. Mężczyzna nie miał przy sobie żadnych pieniędzy, jego wypowiedzi były bardzo chaotyczne i niezrozumiałe. Z uwagi, iż kontakt z nim był bardzo utrudniony i nie wiadomo było, czy historia opowiedziana przez mężczyznę polegała na prawdzie, informacja o ustaleniach przekazana została dyżurnemu jednostki, który skontaktował się z Polsko-Niemieckim Centrum Współpracy Służb Granicznych, Policyjnych i Celnych w Świecku, gdzie funkcjonariusze po nawiązaniu kontaktu z policją niemiecką ustalili przekazanie mężczyzny w celach opiekuńczych stronie niemieckiej.

W międzyczasie dyżurny gubińskiej jednostki, znając imię kobiety wymawianej przez 68-latka i nazwę miejscowości w której mieszka, podjął dalsze czynności. Okazało się, że przekazanie mężczyzny policjantom z Niemiec, nie będzie konieczne. Kobieta faktycznie zamieszkiwała na terenie gminy Dąbie i była znajomą 68-latka, do której zawieźli go policjanci. – Zarówno mężczyzna, jak i kobieta dziękowali funkcjonariuszom za okazaną pomoc – dodaje J. Kulka.

Podobne artykuły

Przycisk powrotu do góry